"Polisler , kamu vicdanını yaralayan görüntüler vermesin"

"Polisler , kamu vicdanını yaralayan görüntüler vermesin"
Afyonkarahisar’da Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca düzenlenen Polis Meslek Yüksek Okulları ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürleri Bilgi Paylaşım ve Eğitim Çalıştayı toplantısına katılan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu yaptı

Korel Termal Otelde başlayan ve 23 Kasım’a kadar devam edecek olan çalıştayın açılışına Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Remzi Fındıklı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, 26 ilin PMYO Müdürü ile 8 Polis Eğitim Merkezi Müdürü ve Polis Akademisi Akademik personeli katıldı. Çalıştayın açılışında bir konuşma yapan Vali Balkanlıoğlu; Türkiye’de son zamanlarda yürürlüğe giren yönetmeliklerle, suç ve suçluyla, terör ve teröristlerle mücadelede polisin görevlerinin dünya standartlarının üzerine çıktığını söyledi. Emniyet teşkilatının ilerleyen zamanlarda kendini daha fazla geliştireceğine inandığını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Eğitimlerin yanında, sürekli kendimizi geliştirmeli ve yenilemeliyiz. Gelişen çağa ayak uydurmalıyız. Tabiiki görevimizi yaparken kamu vicdanını yaralayan görüntülere de sebebiyet vermemeliyiz. Sorumluluklarımızdan hiçbir şekilde kaçmadan, cesaretli ve işini seven kişiler olmalısınız. Karşılaşılabilecek sorunları zamana yayarak sorunlardan kurtulmak çoğu zaman mümkün olmaz. Onun için her türlü sorun ve problemler karşısında ani ve isabetli kararlar vermelisiniz. Polislikte sürekli mevzuatlar değişir, toplum yapısı değişir ve hata çalışma ortamları bile değişir. Bu yüzden bilgi, görgü ve deneyimlerden faydalanın, kitaplar ve tecrübeli kişiler sizlerin kendinizi geliştirmesinde kaynak olsun. Son zamanlarda yapılan çalışmalarda polisin sürekli iyi yönde ilerlemesi ve kendilerine duyulan güvenin artması ortaya çıkmakta olup bu tablo bizleri fazlasıyla çok sevindiriyor” dedi.

POLİS EĞİTİMİNİN AMACINI, İYİ İNSAN, İYİ VATANDAŞ

Çalıştayda konuşan Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Remzi Fındıklı ise çalıştayın gündeminde olan değerler sistemi, iyi insan, iyi polis ve iyi vatandaş konuları ile ilgili yaptığı konuşmasında polis eğitiminin amacının, iyi insan, iyi vatandaş ve iyi meslek mensubu yetiştirmek olduğunu kaydetti. İyi polis olmanın yolunun iyi insan olmaktan geçtiğini söyleyen Başkan Fındıklı, polisin, önce insan, sonra memur, sonra da polis olduğunu söyledi. Açılış konuşmalarının ardından protokol kuralları, polis temel eğitimi standartlarının yükseltme eylem planı, döner sermaye işletme müdürlüğü çalışmaları ve değerlendirmesi, ihaleyle ilgili yöntem ve usuller. Başlığı altındaki konuları ele alınmak üzere çalıştaya devam edildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com