Polisleri Kaynar Suyla Haşladılar!

Polisleri Kaynar Suyla Haşladılar!
Sarıyer'de, bir gecekondunun yıkımı sırasında olaylar çıktı. Kadınlar, Çevik Kuvvet ekiplerini bir Çevik Kuvvet polisinden zorla aldıkları copla dövdü. Bazı kişiler ise polise kaynar su dökmeye çalıştı...

Sarıyer'de, bir gecekondunun yıkımı sırasında olaylar çıktı. Gecekondu sakinlerinden biri, yıkıma engel olmak için tek katlı bir binanın çatısından atladı. Düşme anı kameralar tarafından saniye saniye kaydedilen şahıs hastaneye kaldırıldı.

Yıkıma bıçakla direnerek polisin üzerine kaynar su döken kadınlar, Çevik Kuvvet ekiplerini bir Çevik Kuvvet polisinden zorla aldıkları copla dövdü. Bunun üzerine öfkesi artan polisin tepkisi sertleşti. 10 yaşındaki bir çocuk, ninesinin polis tarafından tartaklanmasını gözyaşlarıyla izledi.

Sarıyer Maden Mahallesi Rüzgarlı Sokağında Hüseyin Topçu'ya ait binaya kaçak olarak yapılan ek ve binanın bahçesinde izinsiz yapılan gecekondunun yıkımında olaylar çıktı. Yıkım ekipleri, sabah erken saatlerde gecekondunun bulunduğu Rüzgarlı Sokağa geldi.

Yıkım nedeniyle çok sayıda Çevik Kuvvet ekibinin yanı sıra bir ambulans da önlem olarak sokakta konuşlandırıldı. Yıkım çalışmaları sakin başladı. Ekipler iş makinası yardımıyla kaçak yapıları yıkmaya başladı. Bu sırada zabıta memurlarının yanına gelen Hüseyin Topçu, "Bize bir gün müsaade edin" dedi. Zabıta memuru yıkımın bugün gerçekleşeceğini söylemesi üzerine kameralara dönen Topçu, bir zabıta komiserini suçladı.

Bu sırada Topçu'nun kardeşi Dilber Topçu ve annesi, ekiplere direniş gösterdi. Öfkeli kadınlar, polis ve zabıta ekiplerine bıçak çekerek yıkımı engellemeye çalıştı. Müdahale eden polis, bıçağı kadınların elinden güçlükle aldı. Öfkeli kadınlar bu sefer zabıta ekiplerine yöneldi. Öfkesi dinmeyen Dilber Topçu, bir başkomisere sopayla vurdu.

Bayan polisler yetersiz kalınca Çevik Kuvvet ekipleri araya girerek kadın direnişçilerin önünde kalkan oluşturdu. Yaşanan arbede sırasında bir Çevik Kuvvet polisinin copunu alan Dilber Topçu, polise saldırdı. Bunun üzerine polisin tepkisi daha da sert oldu. Dilber Topçu ve kadınlar, güç kullanılarak sert bir şekilde evin içine alındı. Bu sırada kadınların direnmesi üzerine arbede yaşandı.

Öfkeleri artan kadınlar, bu kez Çevik Kuvvet'in üzerine kaynar su döktü. Polisler sudan korunmak için kalkanlarını kullandı. Kadınlar daha sonra yaka paça evden uzaklaştırıldı. Bu sırada yaşlı bir kadın polisler tarafından tartaklandı. Ailenin 10 yaşındaki çocuğu ise, ninesinin tartaklanışını gözyaşlarıyla izledi. Olay nedeniyle uzun süre ağlayan çocuk, polisin kucağında annesinin yanına götürüldü.

Yıkıma engel olmak isteyen Hüseyin Topçu'nun kardeşi Ali Ömer Topçu ise, sokak üzerindeki tek katlı bir binanın çatısına çıktı. Bir süre bağıran Topçu, daha sonra aşağı atladı. Atlama anı saniye saniye kameralara yansıyan Ali Ömer Topçu, yaralandı. Topçu, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Yıkım çalışmaları, yaşanan olaylar arasında tamamlandı. Hüseyin Topçu gözaltına alınırken kadınlar da evlerine götürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com