Polislerimizin Çoğu Yaşlı!

Polislerimizin Çoğu Yaşlı!
Afyonkarahisar Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, ilde görev yapan polislerin çoğunun yaşlı olduğunu belirtti..

Afyonkarahisar Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, ilde görev yapan polislerin çoğunun yaşlı olduğunu belirterek, 'Bunlar tabiri caizse kendinden motorlu. Bu arkadaşlarımızı sokakta çalıştırmak zor.' dedi.
Polisin caydırıcı olması ve olaylara anında müdahale edebilmesi için sokakta olması gerektiğine inandıklarını dile getiren Türkmenli, polisi sokakta çalıştırmanın da kolay olmadığını söyledi. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanmasının ardından 6 aylık bir sürenin geçtiğini hatırlatan Türkmenli, Afyonkarahisar polis teşkilatının yaşlı polislerle dolu olduğunu ve bunları çalıştırmanın da oldukça güç olduğunu bildirdi. Türkmenli, 'Polislerin çoğu yaşlı. Bunlar tabiri caizse kendinden motorlu. Bu arkadaşlarımızı sokakta çalıştırmak zor. Zaten yetersiz olan polis sayımızla bunları başarmak zaman alacaktı. Yaptığımız toplantılar ve girişimlerimiz sonucu bazı bürolardaki arkadaşlarımızı sokağa aldık. Hem onların polislik mesleğini unutturmadık hem de polisin vatandaşın yanında olduğunu gösterdik. Bunun yanında yüze yakın bir yeni polis ataması gerçekleştirildi. Bu çok güzel bir olay ve gelen polislerimizin yarından fazlası 4 yıllık fakülte mezunu.' dedi.

Türkmenli, Afyonkarahisar'da görev yapan basın çalışanlarıyla Polis Evi'nde bir araya geldi. Burada açıklama bulunan Türkmenli, özellikle şark görevinin ardından polis memurlarına sunulan tercihler arasında Afyonkarahisar'ın olduğun, polislerin nedense Afyonkarahisar'da görev yapmayı tercih etmediklerini söyledi. Afyonkarahisar'da yaptıkları yeni düzenlemelerle olaylara 3 dakika gibi bir sürede müdahale etme ve vatandaşın yanında olmaya çalıştıklarını aktaran Türkmenli, 'Bu 3 dakikalık süreyi tam anlamıyla tutturamadık. Şu anda 4-5 dakika gibi bir sürede olaylara müdahale ediyoruz. Ama yeni göreve başlayan arkadaşlarımız ve yeni araçlarımızla bunu başaracağımıza inanıyorum. Bazı illerde yığılmalar olurken, biz burada personel sıkıntısı çekiyoruz. Araçlarımızın büyük bir bölümü eski. Bunlar için de yaptığımız girişimler sonucu 44 yeni aracımız ve yüzün üzerinde yeni gelen polisimizle, Afyonkarahisar sokaklarında fırtına gibi eseceğiz.' diye konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com