Polisten Ali İsmail Korkmaz için skandal sözler!

Polisten Ali İsmail Korkmaz için skandal sözler!
Gezi Parkı eylemlerinde, Eskişehir'de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın ailesinin dün Gezi Parkı'nı ziyareti sırasında, polis amirlerinden biri Ali İsmail için skandal sözler kullandı.

Eskişehir’de dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi dün İstanbul’da Gezi Parkı’nı ziyaret etti. Korkmaz ailesinin gelişinden kısa bir süre önce çok sayıda sivil polis, parkı boşalttı. Parkın dışında bekleyen bir yüzlerce kişi slogan atarak durumu protesto etti. Gruba hiçbir gerekçe yokken müdahale eden polise vatandaşlar tepki gösterdi. Yaşanan tartışma sırasında polis amirlerinden biri “Ali İsmail’i öldürdünüz, ölüsünden bile korkuyorsunuz” sözlerine “Polis olsaydınız siz de öldürürdünüz” şeklinde yanıt verdi.

'KANUN BENİM'

Parkın boşaltılması sırasında da Korkmaz ailesinin yanında bulunmak isteyenler ile sivil polisler arasında tartışma yaşandı. Girişlerin yasaklandığının söylenmesi üzerine, yazılı talimatı görmek isteyenlere bir polis “Olay var, herkesi çıkartıyoruz” dedi. “Olay yok. Burada insan gibi bir anma yapılacaktı” sözlerine “İnsan gibi yapılmıyor, sorun orada” yanıtı veren polis, kanunsuz hareket ettikleri eleştirisi üzerine “Kanun benim, kanunu yapan benim” dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com