Polisten biber gazlı müdahale

Polisten biber gazlı müdahale
Ankara’da düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünde yer yer çıkan olaylara polisin biber gazı ile müdahale ettiği gözlendi.

Siyasi parti ve STK'lar ise yürüyüşü gerçekleştirmek konusunda ısrarlı. gruplara yer yer gazla müdahale edildiği belirtiliyor.
 
KILIÇDAROĞLU BARİKATIN ÖNÜNDE
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri barikata ulaştı. Bir grup milletvekili barikatı geçti. Kılıçdaroğlu için milletvekilleri CHP liderinin önünde barikatı açmaya çalışıyor. Polis de barikatın önünde mevzilendi. Baruthane Kavşağı'nda ise Birinci Meclis'e yürümek isteyen gruba polis biber gazıyla müdahale etti. Polis ile göstericiler arasında gerginlik sürüyor. Yürüyüşe CHP'den 75 milletvekili katılıyor.
 
MEYDAN DOLDU
 

etkinlikleri ülke genelinde kutlamalar başladı. Başkentte vatandaşlar yürüyüşe katılmak için toplanıyor.
 
Birinci Meclis önündeki etkinlik için Ulus Atatürk heykeli önünde gruplar toplandı. “Seferberlik Yürüyüşü” nedeniyle Ulus’un Opera girişi ve Ulus’a gelen ana arterler, TOMA’larla kapatıldı.

YOL TRAFİĞE KAPANDI
 
''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'', ''Tam bağımsız Türkiye'' sloganları atan, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan grubun Atatürk heykeli önünde Atatürk bulvarına inmesiyle yol tamamen trafiğe kapandı.
 
Atatürk Bulvarı'nı trafiğe kapatan grup ile emniyet güçleri arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
 
TÜM İZİNLER İPTAL
 
Katılımcıların “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Atatürk Gençliği Görev Başında”, “Türkiye Laiktir, Laik Kalacak” sloganları attığı alan, kırmızı beyaz bayraklarla dolduruldu. Ulus’ta Atatürk heykelinin önüne “Cumhuriyet Yarınımızdır” pankartı açıldı, meşaleler yakıldı. Atatürkçü düşünce Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği bayrakları da Türk bayraklarının yanında yerini aldı. Emniyette izinlerin iptal edildiği öğrenildi.
 
BİRİNCİ MECLİS ÖNÜNDE POLİS BARİKATI
 
Yürüyüş başlanacağı yer olan Ulus’taki Birinci Meclis önünde polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Birinci Meclis önünde polis barikatı kurulurken TOMA’larında getirildiği görüldü. Yürüyüş öncesi Ulus Meydanı’nda bekleyişini sürdüren kalabalık halay çekti. Polis ile vatandaşlar arasında kısa süreli tartışmalar da yaşandı.

Yetkililerden alınan bilgilere göre Ankara il genelinde bugün 5 bin polis memurunun görev yapacağı belirtildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com