Polisten bir günde ikinci Gezi müdahalesi

Polisten bir günde ikinci Gezi müdahalesi
Gezi Parkı'nda ağaç kesilmesin diye günlerdir nöbet tutanlara polis ikinci kez şafak vakti biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Aralarında CHP'li vekillerin de olduğu çok sayıda kişi gazdan etkilendi.

Taksim Dayanışma Platformu ve CHP'li vekiller, yaşananları bir basın açıklamasıyla protesto etti. Basın açıklaması biter bitmez polis bir kez daha müdahale etti.
 
Taksim Gezi Parkı'nda sabah yapılan müdahalenin ardından aralarında Gürsel Tekin, İlhan Cihaner, Melda Okur'un da yer aldığı CHP milletvekilleri ve beraberlerindeki grup, saat 10.00'da Divan Otel önünde bir araya geldi.
 
Basın açıklaması yapan grup daha sonra bariyerlerle kapatılan Gezi Parkı'na doğru yöneldi. Polis, Gezi Parkı'na girmek isteyen gruba gaz bombasıyla müdahale etti. Müdahale sırasında grup bir anda dağıldı. Gazdan milletvekillerinin de etkilendiği görüldü.
 
Polisin sabah saatlerinde biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttığı eylemciler, parkın etrafında yeniden gruplar halinde toplandı.
 
Taksim Meydanı'nda tekrar bir araya gelen grubu, polis tazyikli su sıkarak dağıttı. Mete Caddesi'nde toplanan bir başka grup da etrafı barikatlarla çevrilen parka girmek istedi. Parka giremeyen gruptakilerin oturma eylemi yapması nedeniyle caddede trafik bir süre aksadı. Bir süre oturan eylemcilere caddeden geçen bazı kişiler de destek verdi.
 
Çeşitli sloganlar atan gruptakiler, daha sonra barikatların önünde oturma eylemi yaptı. Gruptakiler, burada bekleyen polislere börek ikram etti. İkramı kabul etmeyen polisler, daha sonra biber gazı karıştırılmış tazyikli su kullanarak grubu dağıttı.
 
Bu arada çevredeki binalarda bulunan bazı vatandaşlar, polisin müdahalesini cep telefonlarıyla görüntüledi.
 
Etrafı barikatlarla çevrilen parka girişe izin verilmiyor. Gruptakiler nedeniyle bölgede trafik zaman zaman aksıyor.
 
AHMET ŞIK DA YARALANDI
 
Gazeteci Ahmet Şık da Gezi Parkı eyleminde başına isabet eden gaz kapsülü nedeniyle yaralandı. Hemen Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırılan Ahmet Şık, tedavi altına alındı.  (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com