Polis'ten gazetecilere baskı!

Polis'ten gazetecilere baskı!
Gezi Parkı'na müdahale esnasında bir çok gazeteci polis tarafından yaralandı.

AKP'li bakan, milletvekili ve parti teşkilatına mensup bir çok kişi bugüne değin Erdoğan hakkında dine aykırı sapıklık içeren sözler sarfetti.
Gezi Parkı’na polisin müdahalesi sırasında AA foto muhabiri Bülent Doruk elinden yaralandı. Doruk, tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildi.

Aydınlık gazetesi muhabirlerinden Irmak Mete, Soner Bahadır, Akşam gazetesi muhabiri Mete Yılmaz da polisin sert müdahalesi ile karşı karşıya kaldı. Gazeteci Bahadır’ın önceki gece basın kartını göstermesine karşın polisin plastik mermi ile 3 el ateş ettiği ve Bahadır’ın elinden yaralandığı belirtildi. Gazeteciler Eylem Düzyol, Fulya Atalay, İpek İzci ve Elif Ekinci de polis tarafından darp edildi.

Dün de İstiklal Caddesi’nin Asmalımescid tarafında polis ve direnişçiler arasındaki çatışma devam ederken bazı gazeteciler gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında DHA muhabiri Uğurcan Keskin, Akşam gazetesi muhabiri Ferhat Uludağlar, İMC TV muhabiri Okan Altunkara, İMC TV editörü Gökhan Biçici, Aydınlık gazetesi muhabiri Arslan Şahan’ın bulunduğu belirtildi. Biçiçi gözaltı sırasında darp edildi. Sarı basın kartı olmadığı için gözaltına alınan Biçiçi haricindeki gazeteciler daha sonra serbest bırakıldı. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com