Polisten öğrenci velisine şiddet

Polisten öğrenci velisine şiddet
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bir vatandaş polisin kendisine şiddet uyguladığını ileri sürdü.

Dün öğleden sonra veli toplantısına katılmak üzere Bismil Anadolu Teknik Meslek Lisesi'ne gelen Mesut Eşen, iddiaya göre okul bahçesinde kavga eden öğrencileri kelepçeledikten sonra tartaklayan polisleri cep telefonuyla görüntülemek istedi.

ACİL SERVİSE KALDIRILDI

Bu sırada Eşen, öğrenci ve velilerinin gözleri önünde tartaklanarak polis aracına bindirildi. Daha sonra Bismil Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Eşen, burada bir saati aşkın bir süre kaldı. Burada şiddete maruz kaldığı iddia edilen Eşen, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.

İHD Diyarbakır Şubesi üyeleri, hastanede Mesut Eşen'i ziyaret edip, bir süre görüştü. Eşen, İHD Genel Başkan Yardımcısı avukat Serdar Çelebi, yöneticiler avukat Pınar Dalkuş ve Fatma Karaoğlan'a yaşadıklarını anlattı.
 
"ONU KAMERANIN OLMADIĞI YERE GÖTÜRÜN"


Öğrencilerin kavga ettiğini gördüğünü ancak büyütecek bir olay olarak görmediğini anlatan Eşen, şunları anlattı: "Çocuklar barıştıklarını söylüyordu. Ancak okul müdürü polisleri okula çağırmış. Polis gelince müdürle görüştüler. Müdür de kavga eden öğrencileri polislere gösterdi. O sırada polisler coplarını çıkararak, öğrencilere saldırmaya başladı. Bunun üzerine ben de cep telefonumu çıkararak, yaşananları görüntülemeye başladım. Polisler beni görünce öğrencileri bırakıp bana yöneldi ve hep birlikte üzerime çullanarak, coplarla dövmeye başladılar. Ardından özel harekat polisleri de okula geldi. Beni ise polis aracına bindirerek, Emniyet Müdürlüğü'ne götürdüler. Halsiz düşmüştüm ama araçta da vurmaya devam ettiler. Daha sonra götürüldüğüm Emniyet Müdürlüğü'nde ise bir polis, 'Onu kameranın olmadığı bir yere götürün' dedi. Oraya götürüldükten sonra 5 polis üzerime gelerek vurmaya başladılar. İkisinin elinde beyzbol sopası vardı, diğerleri de coplarla vuruyorlardı. Dakikalarca devam etti. Sonra bayılmışım."

AYAKKABIN NUMARASI ÇIKMIŞ MI?

Emniyet Müdürlüğü'nde yediği dayak sırasında polislerin kendisiyle dalga geçtiğini ileri süren Eşen, "Polislerin darbeleri üzerine her tarafım acıyordu. Kafama da vuruyorlardı. Bir ara beni yere yatırdılar ve bir polis ayaklarıyla alnımın üzerine çıktı. Duvardan destek alarak alnımın üzerinde zıplıyordu. Sonra diğer arkadaşlarına 'Alnında ayakkabı numaram çıkacak, hele bir bakın ayakkabı numaram çıkmış mı? Çıkmamışsa devam edeceğim' diyordu. İşkence bittikten sonra yaşadıklarımı kimseye anlatmamam konusunda tehdit ettiler" diye konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com