Polisten polise işkence

Polisten polise işkence
Çevik kuvvet polisi 8 komiserinin kendisini dövdüğü silahına ve kimliğine el koydukları ve 8 saat hastaneye gitmesine izin vermediklerini iddia etti.
Komiserler tarafından alıkonulan polis memurunu ayaklanan 500 çevik kuvvet kurtardı.
 
Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde bir polis memurunun amirleri tarafından dövüldüğü iddiası üzerine 500 polis memuru şubeye akın edince polisler arasında gerilimli bir gece yaşandı.  Önceki akşam yaşanan memur-amir atışması çevik kuvvet polislerinin protestosuna yol açtı.
 
8 komiser tarafından darp edildiğini öne süren polis memuru S.K. iddiaya göre 8 saat boyunca dayak yemiş halde bekletildi. Polis memurunun arkadaşları Şube Müdürlüğü’nün önünde 500 kişilik bir kalabalık oluşturunca memur S.K. tutulduğu bölümden çıkarıldı ve arkadaşlarına teslim edildi.
 
SELAM TARTIŞMASIYLA BAŞLADI
 
Bayrampaşa Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nü karıştıran olay iddialara göre şöyle gelişti: Önceki akşam oynanan Galatasaray Eskişehirspor maçında görevli polis memuru S.K. ile komiser S.A. maç görevi sırasında tartıştı. Komiser S.A., memuruna selam vermediği gerekçesiyle çıkıştı. Ardından polis memurunun şapkası olmadığı gerekçesiyle azarladı. Polis memuru S.K. amirini görmediğini belirtti.
 
Maç dönüşü yeniden Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne dönen polisler, buradan mesai bitimiyle ayrılmaya başladı.
 
İKİNCİ KEZ TARTIŞTILAR
 
Bu esnada, komiser S.A.; memur S.K.’yı komiserler gazinosuna çağırdı. Burada yeniden tartışma çıktı. S.A., 7 komiser arkadaşı ile birlikte S.K.’yı komiserler gazinosu içinde darp etti. S.K. silahı ve kimliği elinden alınarak bir odaya konuldu. Darba tanık olan bir grup polis ise olay yerinden uzaklaştırıldı. Memur S.K. darp raporu almak istediğini söylemesine rağmen gece yarısına kadar geçen altı saat sürede hakkında herhangi bir işlem yapılmadı.
 
ÇEVİK KUVVET AYAKLANDI
 
Bu arada olayı duyan çevik kuvvet personeli şube müdürlüğü önünde birikmeye başladı. Şube müdürlüğü önünde biriken polis memuru sayısı yüzü geçtiğinde yükselen tansiyonla birlikte sesler de yükselmeye başladı. Olay büyümeye başlayınca S.K. tutulduğu odadan dışarı çıkarıldı. Ancak darp raporu istemesine rağmen darp raporu almak için hastaneye götürülmedi. Bunun üzerine ortam yine gerginleşti. Polis S.K. sonunda saat gece 02.00’de Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü sevkiyle Bayrampaşa Devlet Hastanesi Baştabipliği ’ne götürüldü.
Bu sırada sayısı yüzü aşan polis memuru Şube Müdürlüğü önünde saat 05.00’e kadar bekleyişini sürdürdü. Sonunda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yetkilileri çıkıp konuşma yapmak zorunda kaldı. Komiser S.A. ve arkadaşları hakkında soruşturma başlatılacağı sözünü verince kalabalık dağıldı.
 
SORUŞTURMA AÇILDI
 
Polis yetkilileri olayı “8 komiser bir polisi dövse sıyrık olmaz” derken olayın sadece iki polis arasında geçen bir tartışma olduğunu savundu. 100’den fazla çevik kuvvet polisinin toplanmasıyla ilgili olarak da “Toplanmış gelmişler. Protesto yok ortada. Eylem yok. Her tarafta olabilecek bir şey” Olay hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi. (NSK)
 
Yurt gazetesi
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com