Polisten üniversiteliye terör konferansı

Polisten üniversiteliye terör konferansı
Kütahya Emniyet Müdürlüğü tarafından Simavlı üniversite öğrencilerine 'Gençlik ve Terörizm' konulu bir konferans verildi.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü tarafından Simavlı üniversite öğrencilerine 'Gençlik ve Terörizm' konulu bir konferans verildi. Konferansta üniversiteli gençlere terörizmin tarifi, unsurları, nihai amacı, türleri, insan kaynağı, gençlik psikolojisi ve terör örgütlerinin gençliği kazanmada kullandığı süreçleri örnekleriyle anlatıldı, sinevizyon gösterimiyle desteklendi.
Öğrencilerin terörden korunabilmesi için emniyet güçlerinin verdiği mücadelenin tek başına yeterli olamayacağını vurgulayan Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Hacı Çağlar, bu amansız felakete karşı eğitim camiası, aileler ve toplumun birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini ve özellikle de ailelere büyük görevler düştüğünü söyledi.
90 dakika süren konferansın ardından Terörle Mücadele ekipleri tarafından öğrencilere, terörden korunma yollarına ilişkin duygu ve düşüncelerini öğrenmek üzere anket formu dağıtıldı. Yetkililer, öğrenciler tarafından doldurulan formlardaki görüşlerin uzmanlar tarafından değerlendirilmeye alınacağı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com