Polomiklerin ardından ilk görüşme gerçekleşti

Polomiklerin ardından ilk görüşme gerçekleşti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na iade-i ziyarette bulundu. Orgeneral Özel, CHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç tarafından karşılandı. Orgeneral Özel daha sonra Kılıçdaroğlu'nun makamına çıkarak CHP Genel Başkanı ile bir araya geldi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Orgeneral Özel'in geçtiğimiz günlerde Ankara'daki şehit cenazesinde tokalaşmadıkları ve aralarında soğukluk bulunduğu iddiaları medyada yer almıştı.
 
KILIÇDAROĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?
 
Kılıçdaroğlu, Suriye ile yaşanan jet krizi sırasında da Genelkurmay Başkanlığı 'nın açıklama yapmasına sert tepki göstermiş ve “Hükümetin ayıbını, kusurunu Genelkurmay olarak niye sırtınıza alıyorsunuz?”; Genelkurmay Başkanlığı 'nın yazar Bekir Coşkun 'un yazısı üzerine yayımladığı bildiriyi eleştirerek, “Eleştiriye tahammül edeceksin edemiyorsan o koltuğu terk edeceksin” demişti.
 
Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'le aralarının kötü olduğu iddialarını yalanlamıştı. ''Sayın Genelkurmay Başkanı ile aramızda herhangi bir soğukluk söz konusu değil. Zaten yarın bana iadei ziyarete gelecek. Sayın Genelkurmay Başkanlığı ile ilişkilerimiz devlet adamlığı içinde olan ilişkilerdir. Şehit cenazesi ortamında belki el sıkışmamış olabiliriz ama en azından birbirimize 'Nasılsın' dedik'' ifadelerini kullanmıştı. (MUT)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com