'Popomu elledi' deyince cezası indi

'Popomu elledi' deyince cezası indi
Arkadaşını 3 kurşunla vurduktan sonra boğazını kesen U'ya önce müebbet veren mahkeme, sanığın ‘Popomu ellediği için öldürdüm’ demesi üzerine cezayı indirdi.
Adana’da arkadaşı 49 yaşındaki O. S’nun kafasına tabancayla ateş edip, bıçakla boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan İ. U, “Popomu elledi” diye yaptığı savunma sonucunda ’tahrik ve iyi hal’ indiriminden yararlandırılarak 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
Olay, 16 Aralık 2011’de merkez Çukurova İlçesi Topalak Köyü yakınındaki ormanlık alanda meydana geldi. S.’nin tabanca ve bıçakla öldürülmüş halde bulan köylüler, durumu jandarmaya bildirdi. Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen jandarma, U’ya ulaştı.  U. suçunu itiraf etti. U. hakkında, ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu, ‘hırsızlık’ suçundan ise 5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 
‘Seni arzuluyorum’
 
Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık, S. ile 4 yıl önce tanıştıklarını belirterek olayı şöyle anlattı:
 
“Kendisiyle normal bir arkadaşlığımız vardı. Olay günü gezmek için ormanlık alana gittik. Benim popomu elleyerek, ‘Seni 4 yıldır çok arzuluyorum’ dedi. Yerden taş almak için eğilince tabancayla 3 el ateş ettim. Ölmediğini düşünerek bıçakladım.”
 
Mahkeme heyeti, önce ömür boyu hapis cezasına çarptırdığı sanık U.’ın cezasını, cinayeti tahrik altında işlediğine kanaat getirip, duruşmalardaki iyi halini de gözönünde bulundurarak 15 yıla indirdi. Uçak, ölenin üzerinden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle de 2.5 yıl ceza aldı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com