Porsuk çayına düşen çocuk hayata döndü

Porsuk çayına düşen çocuk hayata döndü
Eskişehir'de geçtiğimiz günlerde Porsuk Çayı'na düşen küçük çocuk sağlığına kavuştu.

Eskişehir'de geçtiğimiz günlerde Porsuk Çayı'na düşen küçük çocuk sağlığına kavuştu.
Kurtuluş Mahallesi Tabakhane Köprüsü mevkiinde, topun peşinden koşarken Porsuk Çayı'na düşen Süleyman Çağrı Arı (9), yoğun bakım servisinde tedavisi tamamlanarak, Çocuk Servisi'ne alındı.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi (ESOGÜ) Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Enver Şimşek, Süleyman Çağrı'nın akciğer ve beyin ödemi tedavisi gördüğünü söyledi. Porsuk Çayı'na düşen Süleyman Çağrı Arı'nın sudan çıkarıldıktan sonra kalp ve solunum durmasını yaşadığını belirten Şimşek, şunları söyledi:
"Olay yerine bulunan bir vatandaş ve sağlık ekipleri tarafından canlandırma işlemi yapılmış. Süleyman Çağrı bu sayede yaşama dönmüş. 112 Acil Servislerince Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi (ESOGÜ) acil servisine getirildi. Çocuk Acil Yoğun bakım servisinde bulunan hekimimiz Süleyman Çağrı'ya resitasyon işlemlerini tamamladıktan sonra solunum desteği tedavisine başladı. Tatlı suda boğulma olduğu için Süleyman Çağrı'da akciğer ödemi dediğimiz fazla miktarda su yuttuğu için ve yine uzun süre
suda nefessiz kaldığı için beyin ödemi tablosu gelişmiş. Çağrı akciğer ödemi ve beyin ödemi tedavisi alıyor. Süleyman Çağrı kendi nefesini alabildiği için Yoğun Bakım'dan çıkartıldı ve servise alındı. Şuanda tüm hayati fonksiyonları normal. Önemli bir yaşamsal problemden sonra Süleyman Çağrı normal yaşama döndü ve aramıza geldi."
Yoğun bakımdan servise alınan Süleyman Çağrı ise, olayı hatırlamadığını ve bundan sonra Porsuk Çayı'na değil, denize gideceğini söyledi.
(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com