Porsuk Çayı'nda Dragon Yarışları

Porsuk Çayı'nda Dragon Yarışları
205 ülkeyle aynı anda Eskişehir'de yapılan Olimpik Gün Şenlikleri, Porsuk Çayı'nda düzenlenen dragon yarışlarıyla sona erdi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve birbirinden keyifli sportif faaliyetlerin yer aldığı “Olimpik Gün Şenlikleri”, Köprübaşı'nda yapılan kupa ve madalya töreniyle tamamlandı. İki gün süren şenlikler kapsamında bisiklet yarışı, olimpik gün koşusu, su kayağı ve dragon gösterileri, dragon yarışları ve barakuda dalış ekibi tarafından su altı gösterileri gerçekleştirildi.
Faaliyetlerin son gününde ilk olarak Porsuk Çayı'nda dragon yarışları yapıldı. 6 takımın katıldığı yarışlarda birinciliği Osmangazi Üniversitesi, ikinciliği Anadolu Üniversitesi, üçüncülüğü ise Atatürk Meslek Lisesi takımları kazandı. Dragon yarışlarının ardından şenliklerde gerçekleştirilen faaliyetlerde dereceye giren sporcu ve takımlar için kupa ve madalya töreni düzenlendi.
Tören öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve belediyemiz işbirliği ile Olimpik Gün Şenliklerini başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirterek, Eskişehir'in iki gün boyunca birbirinden güzel spor faaliyetlerine sahne olduğunu söyledi. Eskişehirliler'in şenliğe gösterdiği büyük ilgi sebebiyle çok mutlu olduğunu ifade eden Büyükerşen, “Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Mamuca Göleti ve Porsuk Çayı sayesinde Eskişehir birbiri ardına yeni su sporları ile tanışıyor. Sonbahardan itibaren çocuklarımız için optimist tekne sporlarının eğitimini başlatacağız. Eskişehir futbolun yanı sıra su sporları ile de Türkiye'nin önde gelen kentlerinden biri olma yolunda ilerliyor” dedi.
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Türker Arslan ise, “Eskişehir, spora ne kadar büyük önem verdiğini değerli başkanları ile bizlere gösterdi. Daha önce Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile başarılı spor organizasyonları gerçekleştirdik. Bu başarılar, Olimpik Gün Şenlikleri'ni Eskişehir'de yapmamızı sağladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi arasındaki bu birlik ve beraberlik, yeni spor projelerinde devam edecektir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Olimpik Gün Şenliği'nde dereceye giren sporcu ve takımlara kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com