“Postacı Nevzat” basın mensuplarını yemekte ağırladı

“Postacı Nevzat” basın mensuplarını yemekte ağırladı
Mesleğinin zorluklarına dikkati çekmek için film çeken ve sosyal medyanın fenomeni haline gelen Kütahyalı postacı Nevzat Çoban, basın mensuplarına yemek verdi.

Mesleğinin zorluklarına dikkat çekmek için film çeken ve sosyal medyanın fenomeni haline gelen Kütahyalı postacı Nevzat Çoban, basın mensuplarına yemek verdi. 

Yemekte, filmi çekerken yaşadığı zorlukları anlatan Kütahyalı postacı Nevzat, filmin kısa sürede izlenme rekorları kırması ve fenomen olarak ilan edilmesinin kendisini hiç sevindirmediğini, postacıların feryatlarının kısa sürede Türkiye'yi ayağı kaldırdığını, mecliste de büyük yankı bulduğunu ancak yıpranma hakkı verilirse sevineceğini, o günü de kendine bayram ilan edeceğini dile getirdi.
 
Posta dağıtıcılarının zor bir mesleği icra ettiğine dikkati çeken Nevzat Çoban, bir iddiada bulundu. Tıklanma rekorunun kırılmasının çok basit bir şey olduğunu ve Türkiye'nin neresinde olunursa olunsun dağıtım alanında çalışan bir postacının yazın aşırı sıcaktan kışın kar ve yağmurdan romatizma olduğunu bacaklarının verdiği sızlanma ile o postacıya bir türkü söyletilse ciğerinin yanıklığından ağıt olarak tıklanma rekoru kıracağını sözlerine ekledi.
 
Filmin emsali olmadığını, ilk olduğunu söyleyen Çoban, şöyle konuştu:
“Bu film, hak arama ve memuriyet tarihinde bir ilk olduğunu düşünüyorum. Bu filmi eksiksiz bütün kanallar haber yaptı ve yaklaşık izleyici sayısının yirmi milyon kişiye ulaştığını düşünüyorum. İzlenme ve tıklanma rekorları kıran bu bir dakikalık görüntü değil 28 dakikalık bir film. İki dakikalık film fragmanı sözsüz olarak dahi bizim bütün sorunlarımızı anlatıyor. Bu güne kadar Kütahya'nın bu kadar reklâmı yapılmadı. Film onlarca linkten paylaşıma sunuldu. İzlenme sayı bölünmesine rağmen rekorlar kırmasının bir ilk olduğunu düşünüyorum.”
 
Çoban, bu konuda postacılara sahip çıkan tüm basın mensuplarına, Kütahya halkına,  gerek Ankara'dan gerekse Türkiye’nin her tarafından destek veren herkese teşekkür etti.(SBK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com