POS'tan para çekme dönemi

POS'tan para çekme dönemi
POS cihazından artık para da çekilebilecek

Tüm Visa Electron banka kartlarına POS'tan alışveriş ve para çekme özelliği, SMS'le bakiye sorgulama, online alışverişlerde yaygın kabul ve temassız kart özellikleri ekleniyor.

 Visa'nın banka kartlarına ilişkin 5 yıllık vizyon ve hedeflerinin paylaşıldığı toplantıda konuşan Visa Europe Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, “Türkiye'de 5 yıl içerisinde 50 milyar liranın ATM'den POS'a yönelebileceğini öngörüyoruz” dedi.

ABD'DE 25 YILDIR VAR

Visa Europe Türkiye Ülke Direktörü Nur Öztin Kurak, POS makinelerinden banka kartı ile nakit çekim için en az 10 liralık bir alışveriş yapıldığında en az 10 TL ve en fazla 100 TL'lik çekim mümkün olacak.

 Kurak, “Bu yılın son çeyreğinde bu uygulamayı hayata geçireceğiz. İlk olarak benzin istasyonları ve büyük marketlerde bu uygulamalar hayata geçecek. Bir komisyon olmayacak, tavsiyemiz bu yönde'' dedi.

 Visa Europe Banka Kartları ve Ön Ödemeli Kartlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Tony Gibbons ise POS'tan nakit çekme özelliğinin 37 ülkede kullanıldığını, ABD'de 25 yıldır bulunduğunu ve İngiltere'de 8 milyon kullanıcısı olduğunu aktardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com