Potada Büyük Skandal

Potada Büyük Skandal
Ünlü yıldız suçsuz çıktı.

Basketbol Federasyonu Fenerbahçe'nin dopingli çıkan ABD'li oyuncusu Taurasi'nin cezasını kaldırdı.

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, yasaklı madde aldığı gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda gündemi fazlasıyla meşgul eden Fenerbahçe'nin ABD'li eski oyuncusu Diana Taurasi'nin tedbir kararını kaldırdı. Öte yandan Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, yasaklı madde aldıkları gerekçesiyle kurula sevk edilen Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Diana Taurasi'nin yanı sıra Ceyhan Belediyesi oyuncusu Monique Coker'ın tedbir kararlarını da kaldırdı.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın yıldız oyuncularından Diana Taurasi'nin B numunesinin sonucu da pozitif çıktıktan sonra ABD'li oyuncunun sözleşmesi feshedilmişti.

Ligde oynanan İstanbul Üniversitesi karşılaşmasının ardından kura sonucu doping testine giren Taurasi'nin idrarında yasaklı maddelerden bir tanesine rastlanmıştı. Her iki numunesinde de yasaklı madde tespit edilen 28 yaşındaki yıldız oyuncu ceza alırken, Fenerbahçe ile yolları ayrılmış ve ülkesine dönmüştü. Ancak, asla doping yapmadığını bir çok röportajında belirten ABD'li oyuncuya iyi haber geldi.

Hacettepe Üniversitesi'nde hata yapıldığı belgelenirken, bu konuda gerekli açıklamanın Kulüp ve Federasyon tarafından çok yakında yapılacağı duyuruldu.

AZİZ YILDIRIM BAŞBAKAN'A GİDECEK

Zalgirus Kaunas-Fenerbahçe Ülker arasında bu akşam Litvanya'da oynanacak THY Avrupa Ligi maçı için kafileyle birlikte Litvanya'ya giden Başkan Aziz Yıldırım, bu müjdeyi beraberindeki basın mensupları ile birlikte paylaştı.

Bu konuda Cuma günü İstanbul'da basın toplantısı yaparak geniş bir açıklama yapılacağını ifade eden Yıldırım; "Oyuncumuz haklıydı. Bu işin peşini bırakmadık. Elimizde belgeler var. Konuyu Basketbol Federasyonu ile de paylaştık. Onlar da cezayı kaldıracaklarını söylediler. Durumu tam bir rezalet olarak tanımladılar. Bu durum Hacettepe'nin bundan sonra karar verme durumunu zora sokacak. Doping ünitesi kapanabilir. Muhtemel bir Avrupa şampiyonluğumuz güme gitti. Bu konuyla ilgili elimizdeki kesin belgeleri Federasyona sunacağız." diye konuştu.

Öte yandan Aziz Yıldırım'ın perşembe günü Ankara'ya gideceği ve bu konuyu spor bakanı ve başbakan ile de bizzat görüşeceği öğrenildi.

SEMİH ÖZSOY: "TAURASI BİZE KIRGIN DEĞİL"

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun, Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın ABD'li eski oyuncusu Diana Taurasi'ye, dopingli madde kullandığı gerekçesiyle verilen tedbir kararının kaldırıldığını açıklaması ve Diana Taurasi'nin doping yapmadığının anlaşılması üzerine Semih Özsoy bir açıklama yaptı. Olayı büyük "Büyük bir skandal" ve "Rezalet" olarak tanımlayan Semih Özsoy, "Biz oyuncumuzun suçsuz olduğunu ve ona inandığımızı söylemiştik" dedi.

Kararla ilgili açıklama yapan Semih Özsoy, "Biz inanıyorduk ve Hacettepe'de yanlış yaptığını kabul etti.Bize gelen haber federasyondan cezasının kalktığı yönünde. Bizim mağdur oluşumuz nasıl telafi edilecek? Onu bekliyoruz. Büyük zarar gördü oyuncumuz. Penny Taylor'u da kaybettik. Son savunmada da biz oyuncumuzun suçsuz olduğunu ve ona inandığımızı söylemiştik. Federasyon Başkanı gibi insanların daha ceza kesinleşmeden cezanın süresini bile konuşması nasıl izah edilecek?. Avrupa'da şampiyonluğa gidiyorduk. Büyük skandal ve rezalet, büyük bir ayıptır. Bunun telafisine gitmek zorundayız. Oyuncumuzun arkasında her zaman durduk. Taurasi'ye kapımız her zaman açık" dedi.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ: "REZALET!"

İşte kulüpten yapılan açıklama:

"Türkiye Basketbol Federasyonu'nun, Kadın Basketbol Takımımızın eski sporcusu Diana Lorena TAURASI ile ilgili, Kulübümüze ulaşan açıklaması aşağıdadır...

Kulübümüzün, Kadın Basketbol Takımımızın ve sporcumuzun bu şekilde mağdur edilmesinin hesabını kim verecek?

Bu sorunun cevabını beklerken; önümüzdeki günlerde konuya dair bir basın toplantısı yapacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com