Pozantı çocuk cezaevi araştırılıyor!

Pozantı çocuk cezaevi araştırılıyor!
Adalet Bakanı Ergin; "Pozantı Çocuk Cezaevi haberleri araştırılıyor" dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Pozantı Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile ilgili bilgi ve görgü sahibi herkesle görüştüklerini, konuyla ilgili çalışmaları büyük bir kararlılıkla sürdürdüklerini söyledi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü basında yer alan Pozantı Cezaevi'ndeki çocuk istismarı haberleri üzerine konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Ergin, konunun hassas olması nedeniyle medya ve siyasetçilerden daha duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

Bakan Ergin şöyle konuştu:

"Bu konuyla ilgili konuşurken, özellikle kelimelerimi seçerek kullanıyorum. Bu cezaevinde 200 civarında çocuk var. Gerek bizlerin yapacağı değerlendirmeler, siyasetçilerin sözleri, gerekse medya temsilcilerinin yapacağı yorumlar son derece önem taşıyor. Bu açıdan herkesten ricam şu; bu konu ile ilgili tüm iddialar üzerine ciddiyetle gidiyoruz, hiçbir iddia açıkta kalmayacak. Bütün bilgisi olan, konu ile ilgili söyleyecek sözü olan tarafları davet ettik, temas halindeyiz. Bu konu ile ilgili bilgi, görgü sahibi herkesle görüşüyoruz ve çalışmalarımızı büyük bir kararlılıkla devam ettiriyoruz. Hiçbir nokta karanlıkta kalmayacak. Sorumluluk gerektiren durum çıkarsa kimsenin gözünün yaşına bakmayız.''(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com