Pozantı'yı ortaya çıkaran F. G. intihara kalkıştı

Pozantı'yı ortaya çıkaran F. G. intihara kalkıştı
Pozantı Cezaevi'nde yaşananları anlattıktan sonra tekrar tutuklanan F.G. intihara kalkıştı.

Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’ne konan F.G’nin kendisini asmaya kalkıştığı ve koğuş arkadaşları tarafından son anda kurtarıldığı öğrenildi

Pozantı Cezaevi’nde tecavüze uğradığını anlattıktan sonra başka bir suçtan dolayı tutuklanıp Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’ne konan F.G’nin kendisini asmaya kalkıştığı ve koğuş arkadaşları tarafından son anda kurtarıldığı öğrenildi.

Baba Beşir T., “Görüşe gittim bu olaydan sonra. Elleri, ağzı ve yüzü titriyordu. ‘Pozantı’dan sonra iyice üstüme geliyorlar. Baba beni kurtar’ diye ağladı, durmadan. Hastanede asker ‘Bu PKK’lı, ne yaparsanız yapın’ deyince diğer hastalar saldırmış. Deliyse deli olarak teslim edin oğlumu bana, biraz daha kalırsa hem o ölecek, hem de kalp hastası annesi” dedi. Oğlunu en son geçen salı günü Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nde gördüğünü söyleyen baba Beşir T., çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Oğlunu gördüğünde gözlerine inanamadığını anlatan Beşir T. şunları söyledi:

“Oğlumu tanıyamadım neredeyse. Elleri, ağzı, yüzü titriyordu resmen. ‘Ne oldu’ oğlum diye sordum. ‘Pozantı’dan sonra üzerime çok geliyorlar baba’ dedi. Birkaç gün önce koğuşunda kendisini asmak istemiş, ölmek istemiş. İntihara kalkıştığını söyledi. Arkadaşları yetişip engellemişler. Cezaevindeki yöneticiler oğlumu Kurtepe’deki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevketmiş. Oraya götürdüklerinde oğlum doktorlara ‘Benim ruhsal sorunlarım var, yardım edin’ demiş. Götüren askerler ise oradaki diğer hastalara ‘Bu PKK’lıdır, istediğinizi yapın’ demiş. Bunun üzerine o hastaların kendisine saldırdığını söyledi. Öyle olunca korkup hastanede kalmamış, cezaevine geri dönmüş. Bunları anlatırken bir yandan da hıçkıra hıçkıra ağlıyor ‘Kurtar beni baba, yalvarırım kurtar’ diye feryat ediyordu. O ağladı, ben ağladım görüş sonuna kadar.”
(SRK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com