Predetorlar yola çıktı!

Predetorlar yola çıktı!
Başbakan Erdoğan'ın ABD ile anlaşması sonucu Predetorlar yola çıkıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın satın alma konusunda ABD'yle uzlaşmaya varıldığını açıkladığı Predatorlar'la birlikte sınır ötesi istihbarat kumandası, TSK'ya geçecek.

6 ADET SATIN ALINMASI BEKLENİYOR
Predatorlar, elde ettiği görüntüleri uydu aracılığıyla anında Türk askeri üslerine yerleştirilecek yer istasyonlarındaki monitörlere yansıtacak, durağan hedeflerin koordinatlarını iletecek. Böylece anlık istihbaratta uzun süredir yaşanan zafiyetler de son bulacak. Süper kamera ve füze sistemleriyle modifiye edilen Predatorlar'dan 6 adet satın alınması planlanıyor. İstihbarat üretiminin yanı sıra entegre silah sistemleriyle belirlediği hedefleri de anında vurabiliyor.

24 SAAT HAVADA KALABİLİYOR
Predatorler, ağırlıklı olarak terör örgütü PKK'nın yuvalandığı Kuzey Irak sınırında ve Güneydoğu'da kullanılacak. Yere inmeden 24 saat havada kalabilen Predatorler, 500 kilo silahla uçabiliyor ve hedeflerini imha edebiliyor. Dünyanın en gelişmiş 'İnsansız Hava Uçakları' olarak gösterilen Predatorlar'ın lakabı ise 'Avcı'. Yüzde 98 başarı ile görev yapan Predatorlar, sessiz uçuşta da rakipsiz. 12 Heron'u bulunan Türkiye, 6 Predator'un gelmesiyle birlikte 18 İnsansız Hava Aracı ile bölgenin en önemli istihbarat ve vurucu filosunasahip olacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com