Prenses Kate'in olay hemşiresi ölü bulundu

Prenses Kate'in olay hemşiresi ölü bulundu
Cambridge Düşesi Kate'in kaldığı hastanede çalışan ve iki radyocu tarafından telefonda işletilen hemşire ölü bulundu

AFP haber ajansının aktardığına göre, özel King Edward VII Hastanesi'nde çalışan Jacintha Saldanha isimli hemşire iş yerinde ölü bulundu. CNN, dört yıldır burada görev yapan hemşirenin intihar ettiğini öne sürdü. Reuters'a konuşan polis yetkilileri ise Salhanda'nın ölüm sebebinin belli olmadığını belirtti.

Hastaneden yapılan açıklamada Saldanha'nın ölümünün "çok derin bir üzüntü"yle öğrenildiği ifade edildi. CEO John Lofthouse, "Dualarımız ailesi ve arkadaşlarının yanında. Herkes bu kadar sevilen ve değer verilen bir iş arkadaşımızın kaybından çok üzgün" derken, Yönetim Kurulu Başkanı Lord Glenarthur da, "Bu çok trajik bir olay. Jacintha bizimle geçirdiği süre içinde yüzlerce hastayla ilgilenmiş, birinci sınıf bir hemşireydi. Onu çok özleyeceğiz" diye konuştu.

HASTANE ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Avustralyalı iki radyocunun canlı yayında kendilerini Kraliçe Elizabeth ve Prens Charles olarak tanıtarak, Kate'in sağlık durumuyla ilgili bilgi aldıkları programın kayıtları internette büyük olay olmuştu. O sırada adı açıklanmayan Saldanha bir anda dünyanın konuştuğu bir insan haline gelmişti. Hastane yetkilileri ise olayla ilgili olarak özür dilemek zorunda kalmıştı.

Cambridge Düşesi Catherine, hamileliğiyle gelişen aşırı düzeyde mide bulantısı dolayısıyla geçtiğimiz günlerde söz konusu hastanede tedavi görmüştü. Sydney radyosu 2Day FM de yaptıkları oyun dolayısıyla özür dilemişti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com