Prof. Dr. Karaaslan, İstanbul'daki Kütahyalılara konuk oldu

Prof. Dr. Karaaslan, İstanbul'daki Kütahyalılara konuk oldu
Prof. Dr. Karaaslan, İstanbul'daki Kütahyalılara konuk oldu

Prof. Dr. Karaaslan, İstanbul'daki Kütahyalılara konuk oldu
KÜTAHYA - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği (KİYD) İstanbul Şubesi'nin Yıldız Malta Köşkü'nde düzenlediği toplantıya katıldı.
Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, Prof. Dr. Karaaslan, toplantıda yaptığı konuşmada, DPÜ'nün hak ettiği yerde olmaması, kuruluşundan bu yıl 18 yıl geçmesine rağmen yeni kurulan üniversitelerin sıradan sorunlarını yaşıyor olmasını üzücü diye niteledi.
Göreve geldiği günden itibaren üniversitenin her türlü sorununu tespit ettirdiklerini belirten Prof. Dr. Karaaslan, şunları kaydetti:
''Çözüm yolları için projeler geliştirdik, geliştirmekteyiz. Özellikle tıp fakültemizin 21'nci yüzyıla yaraşır bir seviyeye gelebilmesi için kısa ve uzun vadeli çözüm projeleri hazırladık. Öğretim görevlisi açığını kapatmak için 100 kişilik kadro açtık, önümüzdeki günlerde 500 kişilik akademik kadroya ulaşmayı hedefliyoruz. Hastane, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, tıp fakültesi, morfoloji ve kültür merkezi inşaatlarımız devam ediyor. 1500 kişi kapasiteli kongre ve kültür merkezi projesinin fizibilitesi ile 4 bin metrekare kapalı alana sahip merkezi laboratuvar tesisinin çalışmaları başlatıldı. Üniversitemizin teknolojik olarak geride kalan bilgi işlem altyapısını güçlendirmek amacıyla gerekli ihaleler yapıldı.''
KİYD İstanbul Şube Başkanı Halit Ceylan'ın, ''Dünya bor rezervlerinin yüzde 70'i Kütahya'da olmasına rağmen üniversitenizde niçin bor enstitüsü kurulmuyor?'' sorusunu yanıtlayan Prof. Dr. Karaaslan, enstitüyü kurmayı hedeflediklerini bildirdi. Prof. Dr. Karaaslan, toplantının sonunda Ceylan'a üzerinde DPÜ amblemi bulunan çini tabak hediye etti. Toplantıda, AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, Marmara üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Selçuk, KKTC Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Yanalak, Prof. Dr. Levent Erdem, Egeliler Birliği Başkanı Hüseyin Reşit Öz, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Figen Kaptan, Doç. Dr. Tevfik Özpaçacı, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Pınar, Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Uzman Fizyoterapist Ali Kaptan, iş adamı Durmuş Candan ve KİYD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com