Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, 24 Ocak Kararlarının 32'Nci Yıldönümünde...

Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, 24 Ocak Kararlarının 32'Nci Yıldönümünde...
-Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, 24 Ocak kararlarının 32'nci yıldönümünde "Özal, 12 Eylül öncesinin (24 Ocak...

-Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, 24 Ocak kararlarının 32'nci yıldönümünde "Özal, 12 Eylül öncesinin (24 Ocak süreci) de sonrasının da baş ekonomik aktörüdür. Özal, 12 Eylül öncesi DPT ve Başbakanlık müsteşarıdır, sonrasındaki 12 Eylül hükümetinde ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı" açıklaması yaptı. ANKARA(ANKA) - Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, 24 Ocak'ın aynı zamanda bu tarihle anılan ekonomik kararların yıldönümü olduğunu anımsatarak "Özal, 12 Eylül öncesinin (24 Ocak süreci) de sonrasının da baş ekonomik aktörüdür. Özal, 12 Eylül öncesi DPT ve Başbakanlık müsteşarıdır, sonrasındaki 12 Eylül hükümetinde ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı" dedi.

-ÖZAL HEM DARBE DÖNEMİNİN MÜSTEŞARI, HEM SONRAKİ DEMOKRASİ DÖNEMİNİN SORUMLU BAKANI-

Türk ekonomisini dışa açan, başta emek üretim maliyetlerinde düşüş sağlamak ve ihracat yoluyla kalkınmayı sağlamak amacıyla bir dizi ekonomik önlem getiren 24 Ocak 1980 kararları 32'nci yıldönümünde de gündeme geldi. Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu konuya ilişkin açıklamasında "Bugün 24 Ocak karalarının yıl dönümü; 12 Eylül'ün en başta gelen nedenlerinden 24 Ocak kararları. Elbette bir tutulmaz ama 12 Eylül rejiminin iki önemli aktörü Evren ve Özal'dir. Özal, 12 Eylül öncesinin (24 Ocak süreci) de sonrasının da baş ekonomik aktörüdür. Özal, 12 Eylül öncesi DPT ve Başbakanlık müsteşarıdır, sonrasındaki 12 Eylül hükümetinde ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı. İlginç değil mi; 12 Eylül Hükümetinden sonraki "demokrasi' hükümetinde de başbakan" dedi.
Bekaroğlu, Türkiye'de 24 Ocak 1980'den sonra olan olayların hiç birinin 24 Ocak kararlarından bağımsız anlaşılamayacağını belirtti. (ANKA)
(ORH/OE)

Ankara

Kaynak: Anka Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com