Prof. Kural’dan sigara bıraktırma yemini!

Prof. Kural’dan sigara bıraktırma yemini!
Kamuoyu tarafından "Çevreci Profesör" olarak bilinen Gezginler Kulübü Derneği Kurucu Başkanı ve Benin Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Prof. Dr. Orhan Kural, Kütahya'nın Simav ilçesinde katıldığı "Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele" konulu konferansta katılımcı

Simav Eynal Kaplıcaları'nda gerçekleşen konferansta, vatandaşların toplumsal olaylara karşı duyarlı olması gerektiğini ifade eden Orhan Kural, ekolojik dengenin insan eliyle hızla bozulduğuna dikkat çekti.
 
Konuşmasında, vatandaşları, kendisini ifade edemeyen hayvanların haklarını korumaya davet eden Kural, insanın kendi sağlığı için tehlikeli sonuçlar doğurabilecek şeylerden kaçınması gerektiğine vurgu yaptı.
 
Konuşmasının büyük bölümünü günümüzde insanın yapay gündeme takılıp kaldığına, boş ve anlamsız televizyon programlarına zaman harcadığına ayıran Prof. Kural, "Çevremizi korumalı, onu kirletmemeliyiz dedi."
 
Kural daha sonra, aralarında Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Bursa Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği üyelerinin de bulunduğu katılımcılara sigarayı bırakma ve doğal yaşamı korumaya yönelik yemin ettirdi. Konuşmasında, günümüzde insan yaşamında çok büyük bir yer tutan spora da değinen Kural, "Spor insan yaşamında elbette çok önemli. Ancak kişinin bunu kendisinin yapması daha güzel" şeklinde konuştu.  (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com