“Proje bazlı çalışmalara önem vermeliyiz”

“Proje bazlı çalışmalara önem vermeliyiz”
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı Mustafa Kuvvet, üyelerin ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtılması amacıyla 'E Oda' uygulaması başlattı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı
Mustafa Kuvvet, üyelerin ulusal ve uluslar arası düzeyde
tanıtılması amacıyla 'E Oda' uygulaması başlattı.
Zafer Kalkınma Ajansı'nın “2011 Yılı Doğrudan Destek Programı” kapsamında hazırlanan proje ZEKA'dan mali destek almaya hak kazanırken UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, proje bazlı çalışmalara önem vereceklerini söyledi. UTSO olarak hazırladıklarını “e-oda Uygulaması Fizibilite Çalışması” adlı proje ile ZEKA'dan destek alan 16 kuruluştan biri olduklarını da söyleyen Mustafa Kuvvet, “Günümüz şartlarına uygun elektronik ortamda üyelerine zaman ve kaynak tasarrufu sağlayacak hizmetler sunmayı ve üyelerine sadece yerinde değil interaktif olarak da hizmet vermeyi amaçlayan bir oda olmak istiyoruz” dedi.
Hazırladıkları proje kapsamında, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtılmasını sağlamak ve üyelerin satış potansiyelini artırmak istediklerini belirten Mustafa Kuvvet, “İlimizin ve bölgemizin kalkınması için desteklerden daha fazla pay almaya çalışmalıyız. Proje bazlı çalışmayı öğrenmemiz gerekiyor. KOSGEB ve kalkınma ajansı gibi kurumlar desteklerini projeler üzerinden veriyorlar. Biz de üyelerimize sunduğumuz hizmet kalitesini arttırmak için Zafer Kalkınma Ajansı'na başvuruda bulunduk ve projemiz başarılı bulundu. Proje kapsamında üyelerimizin satın alma ve satım talepleri, ortak yatırım talepleri, evrak tedarik ve ödeme işlemleri, üye iletişim bilgileri, ulaşım bilgileri, bölgesel bilgiler gibi unsurların elektronik ortamda ulaşılabilir durumda olmasını sağlayacak bir projenin temelleri atmak için fizibilite projesi oluşturduk. Bu tür projelerden daha fazla yararlanabilen, fikirlerini projelerle destekleyen bir kurum olursak, başarılarımızın katlanarak artacağına inanıyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com