“Proje sayesinde okullarımızın motivasyonu artacak”

“Proje sayesinde okullarımızın motivasyonu artacak”
Uşak Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı. Eğitimdeki başarıyı artırmak ve başarılı okulları ödüllendirmek amacıyla ''Eğitimde Kalite Ödülleri, Eğitim Oskarları'' projesi ha

Uşak Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı. Eğitimdeki başarıyı artırmak ve başarılı okulları ödüllendirmek amacıyla ''Eğitimde Kalite Ödülleri, Eğitim Oskarları'' projesi hazırladıklarını bildiren Recep Düzgün, projenin okulların motivasyonunu arttıracağına inandıklarını söylerdi.

Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ''Eğitim de Kalite Ödülleri, Eğitim Oskarları'' projesinin tanıtım toplantısı Uşak Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı. İlçe milli eğitim müdürleri ile okul müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, amaçlarının eğitimdeki başarıyı arttırmak olduğunu kaydetti.Projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu belirten Recep Düzgün, proje kapsamındaki yarışmaya il genelindeki tüm okulların katılmasını amaçladıklarını ve 9 ayrı kategoride gerçekleştirileceğini bildirdi.
Yarışmaya kayılan okulların yıl boyunca gerçekleştireceği etkinliklerin oluşturacakları bir jüri tarafından değerlendirileceğini de bildiren Recep Düzgün, “Proje kapsamında okullarımız yıl boyunca gerçekleştirdikleri tüm faaliyetler incelenecek. Okullarımız yarışmaya bilim, spor, sanat, sosyal proje, eğitim uygulamaları, eğitim ortamı, veli uygulaması, duyarlılık, eğitim gönüllüsü kategorilerinde katılacak. Her kategoride birinci, ikinci ve üçüncüler belirlenecek, bir okulumuza jüri özel ödülü vereceğiz. Yani toplamda 31 okulumuz ödül alacak. Proje ile ilgili çalışmalar devam ediyor. 2011 yılı Eğitim Oskarları yarışmasına tüm okullarımızın katılmasını arzu ediyoruz. Bu proje ile okullarımızın motivasyonunu artırarak daha üretken, başarıyı kovalayan hale gelmelerini istiyoruz” dedi.
Projenin tanıtımı için düzenlenen toplantı daha sonra basına kapalı olarak gerçekleştirilirken Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, okul müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin çeşitli konulardaki sıkıntılarını da dinleyerek değerlendirmeler yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com