"Proje üretilmesine öncülük edecek”

"Proje üretilmesine öncülük edecek”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Kütahya'da kurulan Bölgesel Kalkınma Ajansı'nın sadece Kütahya'ya değil bağlı olduğu 4 ile de fayda sağlayacağını söyledi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Kütahya'da kurulan Bölgesel Kalkınma Ajansı'nın sadece Kütahya'ya değil bağlı olduğu 4 ile de fayda sağlayacağını söyledi.

TR 33 sınıfındaki Kalkınma Ajansı'nın iller arasındaki yatırım ve gelişmişlik farkını azaltacağını belirten Uşak Valisi Özdemir Çakacak, 4 ilinde kalkınma ajansından eşit şartlarda faydalanacağını kaydetti.
Yönetim kurulunda Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa illerinin valileri, belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ile ticaret ve sanayi odası başkanlarının yer aldığını ifade eden Özdemir Çakacak, ajansın proje üretmeyeceğini sadece proje üretmede öncülük görevi üstleneceğini ifade etti. Ajansın yönetim kurulu başkanlığını şuanda Kütahya Valisi'nin yürüttüğünü anlatan Özdemir Çakacak, “Kalkınma Ajansı'nda başkanlık dönüşümlü olarak valiler tarafından yürütülecek.Şuanda Kütahya Valisi ajansın yönetim kurulu başkanıdır. Her yıl başkanlık el değiştirecek. TR 33 sınıfında yer alan illerimizin valileri dönüşümlü olarak birer yıl başkanlık yapacak. Kalkınma ajansının Kütahya'da kurulması sadece o ilin faydalanacağı anlamına gelmiyor. Yönetim kuruluda bağlı illerin valileri, il belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ile ticaret ve sanayi odası başkanları yer alıyor. Yani her il 4 kişi ile temsil ediliyor”dedi.
Daha önce görev yaptığı Van ilinde Kalkınma Ajansı kurduğunu bu nedenle konuyu iyi bildiğini de ifade eden Özdemir Çakacak, “TR 33 bölgesinde kurulan kalkınma ajansımız şuanda kurulum aşamasında. Kurulum aşaması tamamlandıktan sonra proje çağrısı yapacak. Ajans kendisi proje üretmeyecek. Projeleri sivil toplum örgütleri, müteşebbisler ve diğer kurumlar üretecek. Ajans sadece proje üretilmesine öncülük edecek. Zaten projelere verilecek destekler belli. O nedenle Kütahya'da kurulması Uşak, Afyonkarahisar ve Manisa illeri için bir kayıp değildir. Sadece ajansın yönetim merkezi Kütahya ilimizde yer alacak. Kalkınma Ajansı bölgedeki iller arasındaki yatırım ve sosyo ekonomik farklılıklarını azaltacak. İlimiz ve diğer illere önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum”diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com