"Proje yüzünden uykularım kaçıyor"

"Proje yüzünden uykularım kaçıyor"
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı İsmail Karaman, yaklaşık yedi yıl önce temeli atılan yeni hizmet binası inşaatının uykularını kaçırdığını söyledi. İnşşatın ne zaman biteceği konusunda bir tarih veremeyen Karaman, kaba inşaatı biten inşaatın t

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı İsmail Karaman, yaklaşık yedi yıl önce temeli atılan yeni hizmet binası inşaatının uykularını kaçırdığını söyledi. İnşşatın ne zaman biteceği konusunda bir tarih veremeyen Karaman, kaba inşaatı biten inşaatın tamamlanması için 3 milyon TL kaynağa ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.
Uşak'ın kent merkezine sıkışan günlük yaşamını rahatlatmak ve yoıl üzerinde yeni yaşam alanları oluşturmak amacıylı 7 yıl önce temelini attıkları yeni hizmet inası ile atölye ve sergi salonları projesinin uykularını kaçırdığını anlatan İsmail Karaman '3 milyon 500 bin TL harcadık. Kriz nedeniyle inşaat çalışmalarına ara verdik. En kısa sürede bitirmek istiyoruz'dedi.
Yeni hizmet binası inşaatını tamamlamak için mevcut hizmet binasını dahi satılığa çıkardıklarını ancak bir süre sonra vazgeçtiklerini ifade eden Karaman, inşaatın dış cephe cam kaplamasının tamamlandığını, ancak ekonomik kriz nedeniyle çalışmalara ara verildiğini söyledi. Kriz öncesi bir çok alışveriş merkezinin inşaata talip olduğunu ancak krizle birlikte bu taleplerin bıçak gibi kesildiğini de belirten İsmail Karaman, 'Yaklaşık 6 bin 500 metre karelik kapalı alana sahip yeni hizmet binası projesi uykularımı kaçırıyor. Kaba inşaatı tamamlanan yapının iç bölümünde yapılacak çok iş var. Ekonomik kriz öncesi uluslararası alışveriş zincirine üye firmalar orayı kiralamak için bize sürekli teklifte bulunuyordu. Krizle birlikte bu başvurular bıçak gibi kesildi. Biz 7 yıl önce günün koşullarını göz önüne alarak o bölgenin kentin yeni cazibe noktası olacağını düşünmüştük.
 O yüzden bina içinde segi alanları ve atölyeler ile konferans salonları da tasarlamıştık. Çok büyük bir proje olduğu için şuanda binanın tamamını UTSO hizmet binası olarak kullanmamız mümkün değil. İnşaatın ne zaman tamamlanacağını söylemek doğru olmaz. 3 Milyon TL kaynak bulmamız gerekiyor. İnşaatı tamamlayın en iyi şekilde değerlendireceğiz'dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com