Projeler vatandaşı rahatlatacak

Projeler vatandaşı rahatlatacak
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 2009 yılı için hazırlanan Eğitim, Meslek edindirme ve Hayvancılık projelerinin vatandaşları rahatlatacağı bildirildi.

Gediz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Macit Çulha, bu güne kadar birçok proje geliştirerek yardıma muhtaç vatandaşların eğitime, ekonomiye ve üretime kazandırılmasını sağlayan vakfın 2009 yılı için hazırladığı son projeleriyle krizle boğuşan vatandaşları rahatlatacağını söyledi.
İlçeye bağlı Polat köy için hazırlanan 76 bin 320 TL tutarındaki hayvancılık projesinde gebe düve alımı yapılarak hayvanların 1 yıllık yem ihtiyacı ve 1 yıllık hayvan hayat sigortalaması yapılacağını belirten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Macit Çulha, bölgede geçimini süt ineçliliğinden sağlayan insanların bu yolla destekleneceğini bildirdi. Diğer destek projelerini sıralayan Vakf Müdürü Macit Çulha, 28 bin TL bütçeyle Kayaköy Beldesinde kurulan “Sonbahar Çiçekleri” adındaki Çamaşırhane projesi ile belde ve civarındaki Yeşilçay Beldesi, Köpenez, Soğuksu, Değirmenköy, Saruhanlar, Aşıkpaşa ve Yeşilova köylerinde yaşayan çamaşır ve temizlik işini yapamayan yaşlı ve özürlü ihtiyaç sahibi vatandaşların temizlik ve bakımlarının karşılanacağını ifade etti. Diğer taraftan Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak 32 bin TL bütçeli Liselere Hazırlık Kursu projesi düzenleyen vakfın, maddi durumu zayıf ailelerin çocuklarından oluşan bir grup öğrenciye kurs verileceğini, kendilerine lazım olacak kaynak ve test kitaplarının yanı sıra köy ve beldelerden gelen öğrencilerin ulaşım giderlerinin de karşılanacağını kaydeden Vakıf Müdürü Macit Çulha, 55 bin 662 TL bütçeyle hazırlanan Okul Öncesi Eğitim projesi ile maddi durumu zayıf sosyal güvencesi olmayan ve bulundukları yerde okul öncesi eğitim verilmeyen çocukların ulaşım, beslenme giderleri ve önlük, beslenme çantası ve ayakkabı gibi ihtiyaçlarının karşılanacağını, ayrıca ilçeye bağlı olup taşımalı eğitim ile birlikte okul öncesi eğitim veren okullarda eğitim almalarının sağlanacağına işaret etti. Vakıf Müdürü Çulha, “Meslek edindirme çalışmalarımızdan Çini işleme ve boyama projemizle ihtiyaç sahibi işsiz vatandaşlarımıza kısa süreli eğitimin ardından yöreye uygun meslek edinmelerini sağlayıp, proje kapsamında işyerlerinde kullanılacak olan demirbaş giderlerini karşılayacağız. Şimdilik 22 bin.943 TL bütçesi olan bu projemizle birlikte toplam 214 bin 925 TL tutarındaki yeni hizmet çalışmalarımızı en kısa zamanda uygulamaya sokacağız. Gediz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak bu güne kadar birçok proje geliştirerek yardıma muhtaç vatandaşlarımızın eğitimine, ekonomisine katkı sağlamaktan ve onların üretime kazandırılmasından mutluluk duyuyoruz. Vakfımızın 2009 yılı için hazırladığı son projeler krizle boğuşan vatandaşlarımızı rahatlatacak” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com