Projelerinizi Getirin Destek Olalım

Projelerinizi Getirin Destek Olalım
İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, Çevre ve Orman Bakanlığından büyük beklentilerin olduğunu söyleyen Eroğlu, kamu kurum ve kuruluşlarıla belediyelere, plan ve projelerini getirmeleri halinde destek olacaklarını söyledi.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, Çevre ve Orman Bakanlığından büyük beklentilerin olduğunu söyleyen Eroğlu, kamu kurum ve kuruluşlarıla belediyelere, plan ve projelerini getirmeleri halinde destek olacaklarını söyledi.
İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, Çevre ve Orman Bakanlığından büyük beklentiler olduğunu, kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere, plan ve projelerini getirmeleri halinde fidan verdiklerini, Baraj, gölet ve sulama tesislerinin tamamlanması, dere ıslahlarının yapılması, ağaçlandırma faaliyetlerinin sürekli bir şekilde ikmali, tamamlanan duble yolların iki tarafının ağaçlandırılması, mesire alanları ve kent ormanları kurulması gibi hizmetler yapılması gerektiğini bildiren Bakan Eroğlu, bunların dışında çevre faaliyetlerine de önem verdiklerini anlattı.
Köylerde gelir getirici projelere ağırlık verdiklerini açıklayan Bakan Eroğlu; “Gelir getirici bir projemiz de köy tüzel kişiliklerine yönelik yapılıyor. Köy tüzel kişiliklerine hibe olarak destek veriyoruz ve bozuk orman arazileriyle ağaçlandırılamayacak orman alanlarını, badem, ceviz, kestane gibi ağaçlar dikilmesi için tahsis ediyoruz. Edirne'de bir uygulama yaptık, ayda üç bin ile beş bin lira arasında geliri var. Bu konuyla ilgili bütün yetkiyi valilerimize verdik. Kaymakamlarımız ve muhtarlarımızdan bunu köylerde yaşayan vatandaşlarımıza duyurmalarını istiyorum. Her haneye arazileri eşit dağıtmak ve belli bir ağaç belirlemek suretiyle bu projeyi uyguluyoruz. Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere, plan ve projelerini getirmeleri halinde fidan veriyoruz” dedi.
Bakan Eroğlu'nun konuşmasından sonra Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürü Hanifi Avcı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal Yalınkılıç tarafından sorumluluk alanlarıyla ilgili katılımcılara bilgi verildi.
Bakan Eroğlu'nun Kütahya'nın ve bölgenin hükümet nezdinde ki temsilcisi olarak gördüklerini ifade eden Vali Şükrü Kocatepe; “İstanbul'un susuzluk sorununu çözen, Ülkemizin birçok modern sulama tesislerine imza atan bilim adamı ve genel müdür, pratik çözümleri ile Ülkemizin Çevre ve Orman Bakanlığı bünyesindeki tüm sorunlarına çözüm bulan Bakanımız olarak görüyoruz. Kütahya'ya intikalinizden itibaren bizlerin sorunlarıyla ilgilendiniz ve pratik çözümler ile Genel Müdürlerimiz ve Müsteşarlarımızın çalışmasıyla bizlere çok güzel olumlu mesajlar, ümitler verdiniz. Bizde Valilik olarak sizlerin verdiği emirleri yerine getireceğimizi ifade ediyorum” dedi.
Toplantıda, Eskişehir DSİ 3. Bölge Müdürlüğü, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji Eskişehir Bölge Müdürlüğü ile Kütahya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü çalışmaları ve projelerini içeren birer sunum yaptılar.
Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu başkanlığındaki İl Koordinasyon Toplantısına Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya Milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Tuğcu, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Daire amirleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com