Prostat kanseri cinsel yaşama zarar veriyor

Prostat kanseri cinsel yaşama zarar veriyor
İngiltere'de yapılan bir araştırmada prostat kanserinin cinsel sorun yarattığı belirtildi. Araştırmaya göre kanser hastaları ereksiyon bozukluğu konusunda dört kat daha risk altında.
İngiltere'de bir yardım kuruluşunun yaptığı araştırmada prostat kanseri ile cinsel işlev bozuklukları arasında bir bağ olduğu belirtildi. Macmillan Kanser Desteği adlı kuruluşun yaptığı araştırmada prostat kanseri olan insanlar diğerlerine göre dört kat daha fazla ereksiyon bozukluğu yaşıyor. 
 
Uzmanlar kanser hastalarının bu sorunu yaşamasında asıl etkenin ameliyat, radyoterapi ve hormon tedavisi olmalarından kaynaklandığı kaydedildi. İngiltere'de 250 bin prostat kanseri hastası olduğu, bunun 2030'da 620 bine ulaşacağı tahmininde bulunuluyor. Kanser hastalarının üçte ikisi ereksiyon sorunu yaşadığını kabul ediyor.
 
Destek merkezinden Prof. Jane Maher "Bu rakamlar tedavi sonrası prostat kanseri hastalarının başına gelecek sorunlara ışık tutuyor. Onun için tedavi olmadan önce ayrıntılarıyla tartışmaları gerekiyor" dedi. 
 
Ameliyuat olan prostat kanseri hastaların kan akışınmda sorun yaşadığı ve bundan dolayı ereksiyon sorunu yaşadığı belirtildi. 
 
İngilter Kanser Araştırmaları Merkezi'nden Malcolm Mason ise prostat kanserinin yan etkisini azaltmak için daha en yeni radyoterapi ve ameliyat tekniklerinin kullanılması gerektiğini söyledi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com