Protestocu polisi kılıçla yaraladı

Protestocu polisi kılıçla yaraladı
Ordu'da elinte tüfek ve kılıçla protesto gösterisi yapan adam gözaltına alınırken, yeğeni kılıcı çekip 2 polisi yaraladı
Ordu' da belinde kılıç, omuzunda tek kırma av tüfeği ve elinde megafonla minübüs güzergahının değiştirilmesini protesto eden 72 yaşındaki Nurettin İslam'ın polis tarafından gözaltına alınmasına müdahale eden yeğeni 30 yaşındaki Kerim Göl kılıçla iki polisi yaraladı. 

Olay bugün öğle saatlerinde kent merkezi Süleyman Felek Caddesi'ndeki Yalı Camii önünde meydana geldi. Ordu'da sık sık değişik konularda protesto gösterileri yapan 72 yaşındaki Nurettin İslam asker üniforması giyip bisikletine binerek elinde megafonu, belinde kılıç, omuzunda ise tek kırma av tüfeğiyle Yalı Camii önüne geldi.

Ordu Belediyesi'nin köy minübüslerini şehir merkezine sokmayarak Şirinevler Mahallesi'ndeki Kamyon Garajı'na depolamasından sonra işlettiği bakkalda işlerin düşmesi nedeniyle belediyeyi protesto eden Nurettin İslam, burada kendisine müdahale etmek isteyen polisle tartıştı.

Tartışmanın büyümesiyle İslam güçlükle polis aracına götürülmeye çalışıldı. Bu esnada yeğeni Kerim Göl polise tepki gösterdi.
 
KILIÇLA POLİSİ YARALADI
 
Bunun polis Göl'ü de gözaltına almak isteyince bir fırsatını bulup Nurettin İslam'ın belindeki kılıcı alıp direndi. Ardında kılıçla polise saldırması üzerine polis silahını havaya doğrultarak kendini korumaya çalıştı. Bu esnada kılıçla Cihangir Kayhan, Cengiz Kaplan adlı polis memurları yaralandı.
 
Çevredeki vatandaşlar olayı korku dolu gözlerle film izler gibi seyrederken polis protestocuyu sakinleştirmeye çalıştı. Arbede esnasında protestocunun elinden kılıç güçlükle alındı.

DAHA ÖNCE ATATÜRK HEYKELİNİ REHİN ALMIŞ
 
Takviye ekiplerin desteğiyle Nurettin İslam ve Kerim Göl gözaltına alındı. Yaralı polis memurlarıda meslektaşları tarafından tedavi edilmek üzere Ordu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
 
Protestocu Nurettin İslam'ın, daha önceki yıllarda da sahildeki Atatürk Heykeli'ni silahla rehin almış, fındık paralarını ödemeyen Fiskobirlik'i protesto ederek eylemlere katılmıştı. İslam'ın akli dengesinin yerinde olmadığı, raporunun bulunduğu da belirtildi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com