Protestoculara bölücü dedi

Protestoculara bölücü dedi
Türk Bayraklı protestolara 'Akil' Hilal Kaplan yorumu
Akil Adamlar heyetleri gittiği her yerde Türk Bayraklı protestolarla karşılanıyor.
 
Protestolara maruz kalanlardan biri de Yeni Şafak’ın “Akillerinden” Hilal Kaplan.
 
Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan bugünkü köşesinde; esas bölücülüğü bayrak ile üzerlerine yürüyenlerin yaptığını belirtti.
 
İşte “Bayrağımızla bölücülük yapmak” başlıklı o yazıdan ilgili bölüm:
 
“Secde dışında hiçbir şeye alnını koymayan ben, bayrağımızı çekinmeden öpüp alnıma koyarım. Neden? Çünkü o ay yıldızlı bayrak, her şeyden evvel İslâm'ın bayrağıdır. Adımı aldığım hilâl, Allah'ı; onun merkezindeki yıldız ise Hz. Peygamber'i (s.a.v.) temsil eder. Pek çok İslâm devletinin bayrağında bu simgelere rastlayışımız da bundandır.
 
Gençlerimizin laik devlet adına değil, İslâm'ı temsil eden o bayrak adına bu dünyadan feragat ettiğine ve şehâdet mertebesine eriştiğine inanırız.
 
Çünkü ne kadar bastırılmaya çalışılırsa çalışılsın, bu topraklar İslâm toprağı, bu bayrak da İslâm bayrağıdır. O yüzden bayrağımız Türk, Kürt, Laz, Çerkes, Arap demeksizin bu ülkede yaşayan ve Millî Mücadele'yi yürüten Birinci Meclis'te Mustafa Kemâl'in dediği gibi 'anasır-ı İslâmiye'yi, yani İslâm unsurlarını temsil eder.
 
Bu sebepten ötürü, sözde bölücülüğü engelleyeceğim diye hepimizin kıymetlisi bayrakla üzerimize yürüyenler esas bölücü fiili işlemektedirler.(...)” (MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com