Protez Kollu Kraliçe

Protez Kollu Kraliçe
Doğuştan bir kolu olmayan Betül Özen, hayata küsmek yerine daha fazla tutundu. Özel bursla koleje girdi. Protez koluna rağmen basketbolda sayı kraliçesi oldu.

İnsanın isterse her şeyi başarabileceğinin kanıtı bu kez 14 yaşındaki Betül oldu. Çanakkale'de memur bir baba ile ev hanımı bir annenin kızı olarak dünyaya gelen Betül Özen, hayata biraz şanssız başladı. Sağ kolunun dirsekten aşağısı olmayan Betül'ün ailesi, kızlarına bebekliğinden itibaren bu eksikliği hissettirmemek için büyük çaba harcadı. Büyüdükçe değiştirilen protez kolla bütün işlerini gören Betül, hayata dört elle sarıldı. Derslerinde de çok başarılı olan Betül, 3 yıl önce burslu olarak bir kolejde eğitim görmeye başladı.

TAKIMIN DEĞİŞMEZ OYUNCUSU
Okulu Müdürü Nurullah Kalfaoğlu, bir gün pencereden bakarken, Betül'ü arkadaşlarıyla voleybol oynarken görünce gözlerine inanamadı. Öğretmenlerinin teşvikiyle basketbola başlayan Betül, okul takımına girmeyi de başardı. Takımın değişmez oyuncusu haline gelen Betül, oyun kuruyor, arkadaşlarına pas veriyor, hatta 3 sayılık atışlar bile yapıyor.

DOKTOR OLMAK İSTİYOR
Genz kız, doğuştan kolunun olmamasını hiçbir zaman eksiklik olarak hissetmediğini söyledi. Doktor olmak istediğini belirten Betül, "Psikiyatri alanında uzmanlaşmak istiyorum. Sporun yanı sıra, org ve birazda piyano çalabiliyorum. Bu işleri yaparken, tek hedefim
en iyisini yapmak" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com