Protokol imzalandı

Protokol imzalandı
Pazarlar Belediyesi Toplum Yararına Çalışma programı çerçevesinde 25 kişinin çalıştırılması için İŞ-Kur İl Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Pazarlar Belediyesi Toplum Yararına Çalışma programı çerçevesinde 25 kişinin çalıştırılması için İŞ-Kur İl Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Pazarlar Belediyesi'nde düzenlenen törende, Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun ile İŞ-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz, protokol sözleşmelerine imza attılar.
2 ay süreyle toplam 25 kişinin Pazarlar Belediyesi'nde çalışması için protokol imzalandığını söyleyen İŞ-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz, 'Personelin tamamı park düzenlemesi işlerinde çalıştırılacaktır. Toplam da 25 kişi 2 ay süreyle istihdam edilecektir. Program bütçesi 51 bin 266 liradır. Pazarlar Belediyesi bünyesinde çalıştırılacak kişilerin çalışma boyunca sigorta ve vergileri İŞ-Kur Müdürlüğü tarafından ödenecektir. 1 Kasım- 31 Aralık tarihleri arasında projede çalışacak kişiler 21 Ekim Cuma günü Pazarlar Belediyesi Meclis toplantı salonunda noter huzurunda kura ile belirlenecektir. Vatandaşlarımızın bu programlara katılımlarını bekliyoruz. Bundan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle İŞ-Kur İl Müdürlüğü'ne kayıtlı olması, dul, yetim ve emekli maaşı almaması gerekmektedir. Bu kriterlere uyan işsiz vatandaşlarımızın bizlere müracaat etmeleri yeterlidir. Projeler kayıt altına alınıyor. Yapılan işler fotoğraflarla belgeleniyor. Belediyeler ile ortaklaşa yapılan projelerin değeri ileriki yıllarda daha iyi anlaşılacaktır. Şehirlerin görünümlerinin değişmesine katkı sağlıyoruz. Kişilere istihdam sağlıyoruz.' dedi.
Bu program sayesinde 25 kişilik istihdam kapısının açıldığını belirten Başkan Ahmet Torun ise, 'İş- Kur İl Müdürü sayın Mahmut Yılmaz'a projelerdeki desteklerinden ve istihdam konusuna verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Pazarlar Belediyesi olarak İŞ-Kur İl Müdürlüğümüz ile imzaladığımız protokol sayesinde işsizliğin önünü bir nebzede olsa açtık. 2 ay süreyle çalıştırılacak 25 personel çeşitli alanlarda görev alacaktır. İş-Kur ile uyguladığımız bu 4. projedir. Öz kaynaklarımızın olmamasından dolayı bu projeler hizmet vermemizi güçlendiriyor. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın bu programdan yararlanmasını istiyoruz. ' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com