Provakatörler dediler zabıta çıktı!

Provakatörler dediler zabıta çıktı!
Gezi'de çadırları kimin yaktığı belli oldu

Gezi Parkı olaylarının barışcıl havasını ilk bozan olay eylemcilerin çadırlarının yakılmasıydı. Hükümetin provakatörler yaptı diyerek haklı direnişi lekelemeye yönelik çabaları maalesef yine tutmadı. Olayları araştıran müfettişler 4 zabıta memuru ve 1 teknisyen yardımcısını Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin çadırlarını yaktıkları gerekçesiyle açığa aldı.

Orantısız güç kullanımını soruşturan Mülkiye ve polis başmüfettişleri araştırmaları kapsamında parktaki çadır yakma olaylarını da inceledi. 29 Mayıs'ta meydana gelen olayla ilgili ifadesi alınan polisler çadırları kendilerinin değil zabıta görevlilerinin yaktığını söyledi.

Eylemleri itibarsızlaştırmak için sürekli provakatörlerden bahseden, sivil polisleri illegal örgüt gibi gösteren hatta kendi kendine senaryo yazıp polis şiddetini meşrulaştırmaya çalışan hükümetin yalanları bir bir ortaya çıkıyor. Olay gününe ait görüntüleri inceleyen müfettişler çadırları yakanların İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görevli 4 zabıta memuru ve bir teknisyen yardımcısı olduğunu belirledi ve görevden alınmasını istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, rapor doğrultusunda 5 kişiyi görevden alarak idari soruşturma açtı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com