PSA Grubu yeni yol haritasını açıkladı

PSA Grubu yeni yol haritasını açıkladı
PSA Peugeot Citroen Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares, grubun toparlanmasını sağlamak amacıyla hazırlanan, 2014 - 2018 dönemini kapsayan yol haritası "Back in the Race" (Yarışa Geri Dönüş) planını duyurdu

İSTANBUL (AA) -  PSA Peugeot Citroen Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares, grubun toparlanmasını sağlamak amacıyla hazırlanan, 2014 - 2018 dönemini kapsayan yol haritası "Back in the Race" (Yarışa Geri Dönüş) planını duyurdu.

PSA Grubu'nun yaptığı açıklamaya göre, plan en geç 2016'dan itibaren sürekli nakit fazlası, 2016-2018 dönemi için 2 milyar avroluk toplam nakit fazlası ve 2019-2023 dönemiyle ilgili orta vadeli planda yüzde 5 hedefiyle, 2018 ufkunda Otomotiv Bölümü için yüzde 2 faaliyet karı olmak üzere 3 temel ölçüm kriterine dayanıyor.

Plan'da 4 temel faaliyet hedefinin yer aldığı belirtilen açıklamada, hedefler " DS, Peugeot ve Citroen'in, dünyanın her yerinde kabul gören 3 marka olması, konsantre, hedef kitle odaklı ve tutarlı bir küresel ürün planı oluşturulması, otomotiv işinin temellerine saygı içerisinde Uluslararası pazarlarda karlı büyüme sağlama ve özellikle Avrupa'da rekabet gücünü artırmak için modernizasyon" olarak ifade ediliyor.

Böylece, DS'in tamamen lüks marka algısını yerleştirilmesi hızlandırılacak ve buna paralel olarak, grup birbirlerini tamamlama özelliklerini ön plana çıkaracak şekilde ürün gamlarını netleştirerek üç markayı yeniden konumlandıracak ve fiyat konumlandırmalarını iyileştirecek.

 

- Grubun modelleri 2020'ye kadar 26'ya indirilecek

 

Grubun ürün gamları kademeli olarak rasyonel hale getirilecek ve 2020'ye kadar 26 modele indirilecek. Daha kompakt bir gama yoğunlaşacak olan PSA Grubu daha iyi bir pazar kapsamı ve daha karlı segmentleri hedefleyerek daha yüksek bir karlılık sağlayabilecek. Bu durum tüm dünyada platformların ve programların kullanımının optimize edilmesini ve AR-GE ve Capex yatırımlarının daha iyi hedeflenmesini sağlayacak.

Ayrıca grup, 2020'ye kadar Dongfeng ile satışlarını üçe katlayarak ve DS markasının geliştirilmesini başarıyla gerçekleştirerek Çin'deki büyümesini hızlandırmaya devam edecek. Dongfeng ile imzalanan ortaklık ayrıca ASEAN bölgesinde de büyümenin hızlandırılmasını sağlayacak. Bunun paralelinde, üç yıl içinde iki bölgede karlılık hedefiyle Grup Rusya’daki durumunu düzeltecek ve Latin Amerika’daki iş modelini dönüştürecek. PSA Grubu Afrika’da veya Akdeniz havzasında gelişmekte olan ülkelerde büyüme fırsatlarını araştıracak. Bunu yapmak üzere, Avrasya, Avrupa, Orta-Doğu/Afrika, Latin Amerika, Çin ve ASEAN, Asya- Pasifik olmak üzere 6 büyük bölge etrafında yapılandırılmış yeni bir küresel organizasyon hayata geçirilecek.

Öte yandan Grup, rekabet gücünü artırmak amacıyla, PSA Grubu fabrikalarının modernizasyonunu hızlandıracak ve bir yandan maliyetlerin ve stokların azaltılmasını sürdürerek üretim merkezlerini en iyi küresel referanslara göre adapte edecek.

 

- Şirketin kültürel dönüşümünün sürdürülmesi

 

Grup karlılığa geri dönüşünü hızlandırmak amacıyla gerçek bir sonuç alma kültürünü ve küresel bir yaklaşımı geliştirecek. PSA Grubu’nda başlatılan kültür değişiminin sürdürülmesi yukarıdaki dört hedefe ulaşmak için önemli bir koşul olarak kabul ediliyor.

PSA Peugeot Citroen Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares, "Back in the Race' planıyla, karlılık yolunu yeniden bulmamız amacıyla ekiplerin tüm yaratıcı potansiyelini yönlendirerek Grubun toparlanmasını hızlandırmayı hedefliyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com