PSY'den, Amerika konusunda geri adım

PSY'den, Amerika konusunda geri adım
Gangnam Style şarkısıyla ünlenen PSY, ABD'de vereceği konser öncesinde daha önce yazdığı Amerikan karşıtı şarkı sözleri nedeniyle özür diledi.

Tüm dünyanın diline dolanan ve neredeyse her ünlü ismin dansını yaptığı Gangnam Style şarkısıyla üne kavuşan Güney Koreli şarkıcı PSY, bu kez mecburi özrü ile gündeme geldi.

PSY, 2004 yılındaki bir konseri sırasında yazdığı bir şarkıyla ABD'li askerlerin ölümünü istemişti. Şarkıcı çıkacağı 'Washington'da Noel' adlı program öncesinde daha önce yazdığı Amerikan karşıtı şarkı sözleri nedeniyle özür diledi.

PSY, yaptığı basın açıklamasında, söz konusu konserde kullandığı ifadelerin Irak Savaşı'na ve Güney Kore'de 2002'de bir Amerikan tankının altında kalan iki kız çocuğunun ölümüne duygusal bir tepki olduğunu belirtti.

Bunun için ABD'den özür dilediğini ifade eden şarkıcı, ''Benim ülkemde ve tüm dünyadaki özgürlük ve demokrasiyi korumak için kendilerini kurban eden ABD askerlerini anlıyorum'' dedi.

PSY'nin 2004 yılında söylediği şarkıda bu sözler yer alıyordu: ''Iraklı esirlere işkence eden Yankeeeleri öldürün, onların kızlarını, annelerini, kayınvalidelerini ve babalarını, hepsini yavaşça ve acı vererek öldürün'

Washington'daki Noel kutlamalarına katılacak olan PSY'nin vereceği konsere ABD Başkanı Barack Obama ve eşinin de katılması bekleniyor.

Gangnam Style şarkısıyla ünlenen PSY, ABD'de vereceği konser öncesinde daha önce yazdığı Amerikan karşıtı şarkı sözleri nedeniyle özür diledi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com