PTT 170. Kuruluş yıldönümünü kutluyor

PTT 170. Kuruluş yıldönümünü kutluyor
PTT'nin 170 kuruluş yıldönümü nedeniyle PTT Başmüdürü Mustafa Çetin ve çalışanları, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ederek, bilgi alış verişinde bulundu.

PTT'nin 170 kuruluş yıldönümü nedeniyle PTT Başmüdürü Mustafa Çetin ve çalışanları, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ederek, bilgi alış verişinde bulundu.
PTT'nin posta, banka ve lojistik hizmetler olmak üzere 3 ana dalda hizmet verdiği, Kütahya'da il genelinde 13 adet PTT Müdürlüğü, 15 adet PTT Şubesi ve 12 adet PTT acenteliğinin olduğunu ifade eden PTT Başmüdürü Mustafa Çetin, “PTT 23 Ekim 1840 tarihinde kuruldu ve Osmanlı'dan Cumhuriyetimize kadar hizmet vermektedir. İlk Kurulduğu günden 99 yıl itibariyle bakanlık olarak hizmet veren kuruluşumuz 1939 yılında da Ulaştırma Bakanlığına bağlı Genel Müdürlük haline getirilmiştir. Tarihinde çeşitli hizmetler verdikten sonra, şuanda PTT Bank şeklinde düzenlemeye giren PTT teşkilatı 3 ana dalda hizmet vermektedir” dedi.
Vali Şükrü Kocatepe de, “170. yıldönümünü kutlayan yok denilecek kadar az kuruluş var. Tabi bunun başlarıyla sürdürülmesi de çok önemli. Çağa ayak uydurarak yeni gelişmelerle hizmet alanına yeni boyutlar ekleyerek Bankacılık, Kargo gibi konularda özellikle çok önemli atılımlar yaparak günümüze geldi. Tabi devletin yapmış olduğu hizmetlerin en başında bu haberleşme ve ulaşım var. Haberleşme hem hürriyet, hem de özgürlük ama buna imkanı tanımakta Devletin bir görevi. Bunu da Devletimiz PTT Kurumu aracılığıyla yürütüyor. Kütahya'daki PTT Baş Müdürlüğümüz, şube müdürlüklerimiz ve ajentalarımız gayet güzel bir şekilde görevlerini sürdürüyorlar. Sizin hizmetlerinizi kolaylaştırıcı bize düşen görevler olursa elbette ki o bizim en başta yerine getireceğini düşüneceğimiz bir görevdir. Ben tüm PTT çalışanlarının kuruluş yıldönümünü kutluyor, sağlık mutluluk ve başarı temenni ediyorum” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com