PTT Gediz Şubesi ATM sistemine geçti

PTT Gediz Şubesi ATM sistemine geçti
ATM sistemine geçen Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) Gediz Şubesi, haftanın yedi günü 24 saat süreyle vatandaşlara bankamatik hizmeti veriyor.

ATM sistemine geçen Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) Gediz Şubesi, haftanın yedi günü 24 saat süreyle vatandaşlara bankamatik hizmeti veriyor.

PTT Gediz Şube Müdürü Hilmi Akçapınar, hizmet kalitesi ve çeşitliliğin artırılması için iki yıl önce hizmet binasında başlattıkları modernizasyon çalışmalarına ATM (Eşzamansız Aktarım Modu) sistemini de ekleyerek vatandaşların birçok işini kolaylaştırdıklarını söyledi.
Türkiye genelinde önemli atılımlar yapan PTT Genel Müdürlüğünün İlçede bulunan hizmet binasını yeniledikten sonra ATM sistemini de devreye soktuklarını belirten PTT Gediz Şube Müdürü Hilmi Akçapınar, Havale ve Efektif İşlemler, Emekli Maaşı ve Sosyal Yardım Ödemeleri, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Şartlı Nakil Transferi, İnternet Erişim Paketi, Abonelik İşlemleri, Bilet Satışı, Telefon Makinesi gibi çeşitli ürün satışı, Posta Hizmetleri, Filatelik Malzeme Satışı, banka kredi kartı tahsilatı, Ziraat Bankası dışında tüm bankalarla ortak ATM çalışması, Yapı Kredi Bankalarına Nakit Yatırma, Bireysel Kredi Tahsilatı, Hızlı Para Transferi, GSM ve Telefon Tahsilatı, Diğer Tahsilatlar, Elektronik Sertifika, Elektrik Fatura Tahsilatı, Su ve Doğalgaz ödemeleri, Kontör ve Arama Kart Satışı, Sigorta İşlemleri ve Katalog satışı gibi birçok işlemin PTT Gediz Şubesinde rahatlıkla gerçekleştirilebildiğini belirtti.
Müdür Akçapınar, “Yurt genelinde 3 bin 748 hizmet binası 29 bin 611 personeli bulunan kurumumuz 2003 yılından itibaren yeni bir vizyon oluşturarak dünya ölçeklerine göre kendini geliştirmiştir. Kazandığı bu özgüven ve yeni vizyon çerçevesinde PTTBank konsepti oluşturuldu.
Kurulan otomasyon sayesinde birçok kurumla iş birliği sağlandı, hizmet çeşitliliği artırıldı ve bireysel hizmetlere ağırlık verildi. Teknolojik yönden gelişen ve artan hizmet verimliliği ile vatandaşımızın hayatında büyük kolaylıklar elde edilirken, ülke ekonomisine büyük katkılar sağlanmış oldu” dedi.
İlçede yeni kurulan ve bazı illerde bile olmayan ATM sistemi ile haftanın yedi günü 24 saat süreyle hizmet verileceğini ifade eden Müdür Akçapınar, PTT kartı ile hesap bakiyesini öğrenebilme, hesabından para çekebilme, kendi hesabına para yatırabilme, başka hesaba para aktarabilme, ev ve cep telefon faturalarının ödenebilmesi, kontörlü cep telefonlarına kontör yükleyebilme, abonelerin, kart şifresi değiştirebilme, banka kredi borçları ile ilgili işlemlerin yapılabilmesi ve sistemle ilgili gelişmelerin güncellenebilmesinin yapılabildiğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com