Putin en popüler siyasetçi

Putin en popüler siyasetçi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sırbistan'da yapılan bir kamuoyu araştırmasında en popüler politikacı olarak gösterildi...

Sırbistan'ın günlük Politika gazetesi, "Ipsos Strateji Ajansı" tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarını yayınladı.
 
Yapılan araştırmada, Putin'in Sırp kamuoyunda herhangi bir yerel politikacıdan daha iyi değerlendirildiği ve en çok onun faaliyetlerinin izlendiğinin ortaya çıktığı ifade edildi.
 
Araştırma sonuçlarıyla ilgili "Ipsos Strateji Ajansı" temsilcisi Srcan Bogosavlyeviç'in görüşlerine de gazetede yer verildi. Bogosavlyeviç, Sırbistan vatandaşlarının Putin'i kendi politikacılardan daha iyi değerlendiren nadir ülkelerden biri olduğunu ifade etti.
 
Rusya'nın, Sırplar tarafından Sırbistan'ı koruyan dost bir ülke olarak görüldüğünü belirten Bogosavlyeviç, "Putin, Sırbistan'da büyük ilgi topluyor. Sırp siyasetinin en büyük dezavantajı 'güçlü bir lidere' sahip olmamasıdır. Ancak Putin, ülkesinde ve Sırbistan'da 'güçlü bir lider' olarak algılanıyor" dedi.
 
Bogosavlyeviç, Sırp ve Rus halkının Slav ve Ortodoksluk kökleri ile tarihsel yakınlığından dolayı bir yakınlık olduğuna da işaret ederek, "Ancak Putin'in kendi çabalarıyla Sırp kamuoyunu etkilediğini söylemek zor olsa gerek" ifadesini kullandı.
 
Bu arada, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki sokaklarda birçok yerde, üzerine "Popüler Sırp" (SRB-IN) yazısıyla Putin resimleri ve afişleri dikkati çekiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com