Putin Gül ile neden görüşmedi?

Putin Gül ile neden görüşmedi?
Başbakan Erdoğan ve Gül arasındaki çatlak, Putin'in programını etkiledi mi?

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Rusya Devlet Başkanı Viladamir Putin’in mevkidaşı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmemesi ve görüşmenin İstanbul’da gerçekleşmesi sizin tasarrufunuz mudur?” diye sordu.

Köprülü, TBMM Başkanlığı’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Son günlerde kamuoyuna yansıyan bazı konularda Cumhurbaşkanı Gül ile ters düşen demeçleriniz sebebiyle olası görüşmede aynı fotoğraf karesi içinde yer almak istememeniz sebebiyle mi bu görüşme gerçekleşmemiştir?

Türkiye’nin dış siyasette, başta komşu ülkelerimizle yaşadığı krizi göz önüne alırsak Rusya’nın Türkiye’nin politikalarına pek sıcak bakmadığı da bilinmekteyken, bu görüşmenin siyasi ilişkilerdeki soğukluk sebebiyle Cumhurbaşkanı Gül tarafından istenmediği iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşmeyi Rusya Devlet Başkanı Putin’in Ankara’da istediği ancak sizin ısrarınız üzerine İstanbul’da karar kılındığı iddiaları doğru mudur?”
diye sordu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com