Putin: Suriye'de rejimin avukatı değiliz

Putin: Suriye'de rejimin avukatı değiliz
Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye'de rejimin avukatı olmadıklarını, kendilerini Suriye'nin geleceğinin kaygılandırdığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ndeki ikili görüşmelerinin ve eşbaşkanlıklarında gerçekleştirilen Türkiye-Rusya 3. Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) Toplantısı'nın ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
 
Putin, ''Suriye öyle bir durumda ki, komşularına herhangi bir taarruzda bulunacağını sanmıyorum'' dedi.
 
''Biz, Suriye'de rejimin avukatı değiliz, onu korumuyoruz. Bizi kaygılandıran, Suriye'nin geleceğidir'' ifadelerini kullanan Putin, ''Suriye'nin geleceğiyle ilgili pozisyonlarımız aynı ama 'Suriye'nin geleceği hangi metotlarla oluşturulabilir?' bu konuda farklılıklarımız söz konusu'' şeklinde konuştu.
 
Gerçekleştirilen görüşmeler sırasında yeni fikirlerin üretildiğini kaydeden Putin, bu fikirler üzerinde çalışacaklarını belirtti.
 
“GELECEĞE BAKMALIYIZ”
 
''Tarihimizde ortak, bazen de dramatik sayfalar var. Önemli olan bunlara saygılı davranmamız. Bizim tarihimizde her şey var ama biz geleceğe bakmalıyız'' ifadelerini kullanan Putin, ''Geçen yıl dünya ticareti azaldı, buna karşılık Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret yüzde 20 arttı, Ocak-Eylül döneminde de yüzde 14 artış oldu. Bu, dünya ekonomisinin zorlukları dikkate alındığında çok iyi bir gösterge'' şeklinde konuştu.
 
PUTİN İSTANBUL’DAN AYRILDI
 
Türkiye'deki temaslarını tamamlayan Vladimir Putin, saat 18.35'te Türkiye'den ayrıldı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com