Putin ve Medvedev 1 Mayıs kutlamalarında

Putin ve Medvedev 1 Mayıs kutlamalarında
Dünyanın birçok ülkesinde 1 Mayıs kutlamaları sürerken Rusya Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev ile bu görevi devralacak olan Rusya Başbakanı Vladimir Putin de kutlamalara dahil oldu.

Filipinler'de binlerce işçi, 1 Mayıs dolayısıyla başkent Manila'da yürüyüş düzenledi. Yaklaşık 8 bin işçi, günlük ücretlerinde artış talep etti.

Filipinler Devlet Başkanı III. Benigno Aquino ise günlük 3 dolar artış talebini reddederek, bunun enflasyonu artıracağını ve yabancı yatırımcıları ülkeden uzaklaştıracağını söyledi.

İŞÇİLER ZAM İSTEDİ

Malezya'da da yüzlerce kişi, Başbakan Necib Razak'ın dün ilan ettiği asgari ücret artışına karşın daha çok zam talebiyle gösteri yaptı.

Tayvan'da ise birkaç bin hükümet karşıtı protestocu başkent Taipei'nin merkezine yürüyerek, yüksek maaş ve daha iyi çalışma koşulları talep etti.

PUTİN VE MEDVEDEV ALANA İNDİ

Moskova'da düzenlenen ve yaklaşık 150 bin kişinin katıldığı Kremlin yanlısı 1 Mayıs gösterilerine, görevini devretmeye hazırlanan Rusya Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev ile bu görevi devralacak olan Rusya Başbakanı Vladimir Putin de katıldı. Putin ve Medvedev'in göstericilerle konuştuğu da belirtildi.

Bu arada polise göre, Moskova'da komünistlerin düzenlediği bir diğer gösteriye ise 3500 kişi katıldı.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com