Putin'den üstü kapalı tehdit geldi

Putin'den üstü kapalı tehdit geldi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gündemde olan Suriye’ye müdahale hakkında açıklamalarda bulundu. Putin ABD’yi ve AB’yi sert bir üslupla üstü kapalı tehdit etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı'yı Suriye'de tek taraflı bir eyleme geçilmemesi konusunda uyardı. Şam'ın kendi halkı üzerinde zehirli gaz kullandığının kanıtlanması halinde Rusya'nın cezalandırıcı askeri operasyonlara izin verecek bir Birleşmiş Milletler kararını da "göz ardı etmediğini" söyledi.
 
'SALDIRI OLURSA FÜZE SATARIZ'

Associated Press haber ajansına ve Rusya'nın devlet televizyonu Kanal 1'e konuşan Putin, Moskova'nın Suriye'ye bazı S-300 füze savunma sistemi parçaları sağladığını ancak sonraki sevkiyatları durdurduğunu söyledi. Putin, Batılı ülkeler BM Güvenlik Konseyi'nin desteği olmadan Suriye'ye saldırmaya kalkarsa, Rusya'nın güçlü füze sistemleri satabileceğini de belirtti.
 
ORTAK ÇIKAR ARAYACAĞIZ
 
ABD Başkanı Barack Obama'nın Moskova'da yapacakları birebir görüşmeyi iptal etmesinden üzüntü duyduğunu da söyleyen Putin, "Başkan Obama Amerikan halkı tarafından Rusya'nın hoşuna gitsin diye seçilmedi. Bu fakir kulunuz da Rusya halkı tarafından birilerinin gözüne hoş görünsün diye seçilmedi" diye konuştu.
 
Putin, "Bazı konular üzerinde çalışıyoruz, tartışıyoruz. İnsanız. Bazen birimizin canı sıkılabiliyor. Bir kez daha karşılıklı küresel çıkarların sorunlarımıza ortak bir çözüm arayışımızın temelini oluşturduğunu ifade etmek isterim" dedi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com