Putin'in İstanbul'da ağırlanma nedeni...

Putin'in İstanbul'da ağırlanma nedeni...
3 Aralık'ta Tükiye'yi ziyare edecek olan Putin'in İstanbul'da ağırlanması birtakım sorularıda gündeme getirdi!

Ankara Milletvekili Levent Gök, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Ankara Milletvekili Gök, Vladimir Putin’in Başkent Ankara yerine İstanbul’da ağırlanmasını sorduğu önergesinde “Putinin İstanbul’da ağırlanması Anıtkabir ziyaretinin engellenmesi anlamına gelmiyor mu” dedi.

Ankara Milletvekili Gök, önergesinde şu ifadelere yer verdi:

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 15 Ekim 2012 tarihinde yapılması öngörülen ziyaretinin ertelenerek 3 Aralık 2012 tarihinde gerçekleşeceği, bu nedenle Putin’in Pazartesi günü İstanbul’a geleceği basında yer almıştır.

Ziyaretin öne çıkan son siyasi gelişmeler doğrultusunda Suriye, Patriotlar ve Ortadoğu konularında yoğunlaşmış bulunduğu ve Rus tarafının ziyareti başkent Ankara’da yapmak istediği, ancak bu öneriye Ankara’nın “hayır” yanıtı vermesi üzerine hazırlıkların İstanbul’a göre programlandığı haberlerin içeriğinden anlaşılmaktadır.

Bu bağlamda;

1-Türkiye’nin içinde yer aldığı bölgede son derece ciddi olayların yaşandığı bir dönemde dünyanın en etkin ülkelerinden biri olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkemizin başkenti Ankara’da ağırlanmama gerekçesi nedir?

2-Putinin İstanbul’da ağırlanması Anıtkabir ziyaretinin engellenmesi anlamına gelmiyor mu?

3-Başkent Ankara’yı geri plana iten bu anlayışınızın altında Ankara’nın başkent kimliğinden uzaklaştırılıp Ankara’yı başkent olmaktan çıkartacak düşünce ve çabalar mı yatmaktadır? Bu düşünceler içerisinde misiniz?” denildi. (BCÖ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com