Putin’in ziyareti yine ertelendi

Putin’in ziyareti yine ertelendi
Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin'in Türkiye ziyareti bir kez daha ertelendi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitry Pescov, Putin'in çok yaygın bir spor sakatlanması olan "kas çekilmesi" rahatsızlığı bulunduğunu söylerken, hastalığının kötüye gittiği yönündeki iddiaları ise yalanladı.
 
İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye göre, Putin'in sözcüsü Dmitry Pescov, Putin'in bir hastalığı olduğunu kabul etti ancak bu hastalığın işini etkilediği yönünde medyada çıkan haberleri reddetti.
 
Pescov, Putin'in "kas çekilmesi" rahatsızlığının olduğunu söylerken, hastalığının kötüye gittiği yönündeki iddiaları yalanladı. Sözcü ayrıca, Putin'ın eski bir rahatsızlığının nüksettiğini belirterek, "Bu çok yaygın bir spor sakatlanmasıdır. Viladimir Putin kas çekilmesi rahatsızlığı var" dedi.
 
Rahatsızlığın nerede olduğu konusunda bilgi vermeyen Peckov, Putin'in ertelenen ziyaretlerinin tarihinin henüz tespit edilmediğini kaydetti.
 
60 yaşındaki Putin, Kasım ayında yapacağı ziyaretleri erteleyince, medyada Putin'in sırt ağrısı hastalığının olduğu yönünde haberler çıkmıştı.
 
BBC'nin Moskova muhabiri Daniel Sandford'a göre, Kremlin yetkilileri, Putin'in sırt ağrısının olduğunu ve belki bir operasyon geçirebileceğini daha önce reddetmişti.
 
Putin'in Kasım ayında ertelediği ziyaretler arasında Türkiye'nin yanı sıra Türkmenistan, Hindistan, Pakistan ve Bulgaristan da yer alıyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com