PWA Windsurf Dünya Kupası sona erdi

PWA Windsurf Dünya Kupası sona erdi
Sportworks organizasyonu ile Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Alaçatı Belediyesi desteği ve Port Alaçatı evsahipliğinde Alaçatı Surf Merkezi’nde 27 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenen PWA Windsurf Dünya Kupası bugün yapılan son yarışlar

Dünyanın en hızlı ve en ünlü windsurfçülerinden 30 ülkeden 64 erkek ve 26 Kadın toplam 90 sporcu Alacatı’nın muhteşem rüzgarında hafta boyunca mücadele etti. 11’i kadın 9’u erkek olmak üzere 20 Türk sporcumuz da bu büyük mücadele içinde yer aldı.
Hafta boyunca yapılan toplam 9 yarış sonucuna göre Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası şampiyonları belirlendi. Erkeklerde Fransız Antoine Albeau 1. Olurken, 2. Hollandalı Ben Van Der Steen. 3. Björn Dunkerbeck oldu. Türk sporcularımızdan Bora Kozanoğlu Alaçatı yarışlarını 24.sırada Ertuğrul İçingir ise 37.sırada bitirdi.
Kadınlarda Arubalı Sarah Quita Offringa Alaçatı Şampiyonu olurken, 2. Fransız Valerie Arrighetti 2. , İsviçreli Karin Jaggi 3. Oldu. Lena Aylin Erdil 4. Olurken Çağla Kubat Alaçatı yarışlarını 6. Sırada Fulya Ünlü ise 12. Sırada tamamladı. Dereceye giren sporcular 55.000 Euroluk ödülü paylaştılar.
Ödül Töreni’ne Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, İzmir İl Spor Müdürü Metin Kaplan, Pegasus Havayolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, Pegasus Yönetim Kurulu Üyesi Emre Berkin, PWA Başkanı Jimmy Diaz katıldı.


LENA AYLİN ERDİL PWA DÜNYA KUPASI 3.sü OLDU.
19 Nisan’da İtalya’da başlayan Erkeklerde 7 ayak’lı Dünya Kupası’nın 5. Ayağı Alaçatı’da gerçekleşirken, 3 ayaklı Kadın yarışlarının Dünya Şampiyonları Alaçatı’da belirlendi. Dünya Turunu takip eden sporcumuz Lena Aylin Erdil Alaçatı’da aldığı 4.lük ile Dünya Sıralamasında 3. Sırayı elde etti. Çağla Kubat ise Dünya Sıralamasını 5. Sırada tamamladı.

Erkeklerde Dünya Şampiyonları Eylül ayında Almanya’da yapılacak son yarışlar sonrasında kesinleşecek.

PEGASUS AIRLINES PWA WINDSURF DÜNYA KUPASI ALAÇATI SONUÇLARI
Erkekler
1. Antoine Albeau Fransa
2. Ben Van Der Steen Hollanda
3. Björn Dunkerbeck İsviçre
Kadınlar
1. Sarah Quita Offringa Aruba
2. Valerie Arrighetti Fransa
3. Karin Jaggi İsviçre
4. Lena Aylin Erdil Türkiye


PWA WINDSURF DÜNYA KUPASI KADINLAR DÜNYA SIRALAMASI
1. Valerie Arrighetti Fransa
2. Karin Jaggi İsviçre
3. Lena Aylin Erdil Türkiye (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com