Quaresma çingene mi? İşte cevabı...

Quaresma çingene mi? İşte cevabı...
Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, bir tv kanalının sorularını cevapladı… kaptanlık ile ilgili söylediği sözler ise Guti'ye adeta 'taş' gibiydi.

Quaresma kendisine oynadığı eleştirilerine, 'Futbolda bazı şeyler olur. Ben sahaya en iyisini yapmak için çıkıyorum. Herkesin kendi fikirleri vardır. Ben bunlara saygı duyarım. Topu kaptırdığım zaman geri dönmediğim söylenirse saygı duyarım. Aslında ben bunlara katılmıyorum. Gençken, bu eleştirileri haklı buluyordum. Ama artık katılmıyorum. Fakat saygı da duyuyorum!' diye cevap verdi.

O YÜK OMUZLARIMDA

Yıldız futbolcu musun sorusuna, 'O yorumu başkasına bırakıyorum' diyen

Q7 kaptanlık sorusunu ise, 'kaptanlık sıfat olarak benim için önemli değil. Porto ve Sporting'de de kaptan olmuştum. Beşiktaş'ın kaptanı olmak benim için gurur verir. Kaptanlık sadece pazubandı takmak değildir. Ben zaten o bandı takmasam da yükü omuzlarımda hissediyorum' şeklinde cevaplayarak adeta Guti'ye taş attı.

TRIVELA DOĞUŞTAN BİR YETENEK

Portekizli yıldız 'trivela'yla ilgili soruya, 'Bende doğuştan bu yetenek var. Bazı zamanlar istem dışı bu hareketi yapabiliyorum' diye konuştu.   

Q7, Türkiye'de beğendiği oyuncuları ise, 'Arda ve Alex'in üzerine Melo'yu ekleyebilirim. Burada önemli olan Süper Ligin her sezon daha iyiye gitmesi.. her gelen yeni ve iyi oyuncu bizim isteğimizi artırıyor' dedi.

UEFA FİNALİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Q7, UEFA kupasında şampiyonluk için, 'UEFA'da final için çalışıyoruz. Çok iyi kadroya sahibiz ama isimler maçları kazanmıyor. Sahada oynayarak isimlerin büyük olduğunu göstermeliyiz' dedi.

Sahadan çıktıktan sonra herkes gibi bir insan olduğunu söyleyen Q7, mütevazı bir hayat yaşamaya çalıştığını belirterek, Türkiye Liginin kendisini çok heyecanlandırdığını itiraf etti.

GUTI'YLE SÜPER ANLAŞIYORUZ

Ricardo Quaresma son olarak Guti ile arasında problem olduğu sorusuna, 'Benim Guti'yle hiç sorunum yok. Hatta aksine süper anlaşıyoruz diyebilirim. Herkesin kendi hayatı var. Onun farklı, benim farklı. Böyle dedikoduları nerden çıkarıyorlar anlamıyorum' diye konuştu.

BİLDİĞİNİZ GİBİ ÇİNGENEYİM

Q7, Türkiye'de en çok etkilendiği şeyin sorulması üzerine 'ben sizin de bildiğiniz gibi çingene asıllıyım. Bu nedenle Türk halkının bana olan sıcak yakınlığından çok etkileniyorum' dedi. Beşiktaş taraftarının ilgisi hakkında süper yıldız, 'Üzerimdeki tek baskı. Annem beni doğurduğu zaman bana doğru hayat yaşamak için bir baskı oldu. Onun dışında başka hiçbir baskı hissetmiyorum. Taraftarın desteği bana güç veriyor' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com