Quaresma kendini yaktı

Quaresma kendini yaktı
Portekizli futbolcunun maddi-manevi 'feda'karlık yapmamasının ardından, 'gelme' denilen derbiyi locadan izlemesi bardağı taşırdı.
Derbi sonrası Beşiktaş'ta şok karar Beşiktaş ile Quaresma arasındaki bağlar koptu. Yeni sezon başlamadan önce yönetimle Portekizli oyuncu arasında yaşanan gerilim, bugüne kadar pamuk ipliğine bağlı ilerliyordu.
 
Ancak son dönemde yaşananlar başkan Fikret Orman'ın da sabrını taşırdı ve Quaresma'nın ipi çekildi.
 
Sakatlığı, alacağı ücret, özel yaşantısı gibi konularda Portekizli futbolcuya birçok kez uyarıda bulunan ancak karşılığını alamayan yönetim, "Asla derbiye gelmesin" demesine rağmen Q7'nin maçı locadan izlemesi üzerine resti çekti.
 
Türkiye'de kimseye satmam
 
Ricardo Quaresma'nın geçmiş dönemde kendisiyle yapılan "garanti" anlaşma gereği parasını ödemek zorunda olduklarını belirten başkan Orman şunları söyledi.
 
Bu ödemeleri yapacağız, kulüp olarak sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Ama o da kendi üzerine düşeni yapacak, çalışmalarını aksatmayacak. Quaresma'yı yurt içine asla satmam, yurt dışından ise ciddi bir teklif zaten gelmeli.
 
O zaman ne yapacak; antrenmanlara devam edecek. Zaten şu anda Beşiktaş'la olan tek bağı bu."
 
Bedeli ödenirse, gidebilir
 
Başkan Orman, sadece Quaresma konusunda değil, diğer Portekizli yıldızlar Almeida ve Fernandes konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Orman, "Ben nasıl sorumluluklarımı yerine getiriyorsam Almeida da getirecek. Beşiktaş onları bedava almadı, para verdi.
 
O zaman, gitmek isteyen parayı getirecek. Almeida'ya bu net şekilde söylendi. Fernandes konusunda bir sorun yok, ayrılmak istemiyor.
 
Bu anlamda sorun çıkaran bir tek Almeida var, onun da çözümü belli" ifadesini kullandı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com